Aleksandar Vuković nie jest już trenerem Legii Warszawa!

Miał być trenerem na lata.. Tymczasem Aleksandar Vuković odszedł z ławki trenerskiej mistrza Polski, Legii Warszawa.

Legia Warszawa opublikowała komunikat, w którym poinformowała, że Aleksandar Vuković przestał pełnić obowiązki trenera pierwszej drużyny. Jednocześnie stwierdzono, że niebawem klub wyda informację o zmianach w sztabie szkoleniowym zespołu.

Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa na łamach strony klubowej wyjaśnił powody podjętej decyzji.

– Bardzo dziękuję „Vuko” za to co zrobił dla Legii, nie tylko przez ostatnie półtora roku jako trener I drużyny, z którą zdobył Mistrzostwo Polski, ale także na przestrzeni ostatnich lat. Zawsze mogliśmy na niego liczyć, szczególnie w trudnych momentach i nigdy nie bał się brać odpowiedzialności. Należy mu się za to ogromny szacunek ze strony Klubu i kibiców. Bardzo rozwinął się też jako trener, szybko się uczył i rozwijał, dlatego jestem pewien, że będzie osiągał dalsze sukcesy w swojej karierze trenerskiej. Wiem też, że jest oraz pozostanie prawdziwym Legionistą i zawsze tak będziemy go w Klubie traktować. Dzisiaj musieliśmy jednak podjąć trudną decyzję, która wynika z faktu, że nadrzędnym celem Legii jest realizacja celów sportowych, w tym awans do pucharów europejskich. Uznaliśmy, że zmiana na stanowisku trenera pozwoli na szybszą poprawę gry naszej drużyny, co jest niezbędne ze względu na nadchodzące mecze decydujące o awansie do fazy grupowej Ligii Europy

W sobotę Legia Warszawa przegrała przy Łazienkowskiej 1:3 z Górnikiem Zabrze. W tabeli ekstraklasy zespół zajmuje 7. miejsce z dorobkiem 6 punktów. Legia odpadła też z rozgrywek o fazę grupową Ligi Mistrzów.


Fot. Adam Starszyński/PressFocus