BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Czeski kierunek

Dużo się ostatnio dzieje w BKS-ie PROFI CREDIT. Klub poinformował o pozyskaniu dwóch reprezentantek Czech, Pavli Smidovej i Andrei Kossanyiovej. Obie są doskonale znane w naszym kraju. Smidova (nazwisko panieńskie Vincourova) gra na pozycji rozgrywającej.

W latach 2015-18 występowała w Grot Budowlanych Łódź, z którym sięgnęła po Puchar Polski, Superpuchar oraz srebrny i brązowy medal mistrzostw kraju. W poprzednim sezonie miała grać w Treflu Proximie Kraków, ale klub wycofał się z rozgrywek i siatkarka została „na lodzie”. Wróciła do ojczyzny i występowała w klubie Olymp Praga.

– To klasowa rozgrywająca, która umie grać w meczach o najwyższą stawkę. Dodatkowym jej atutem jest znajomość języka polskiego i specyfiki naszej ligi. Potrafi grać szybko i dokładnie, dobrze współpracuje ze środkowymi. Dysponuje bardzo dobrą zagrywką, co udowodniła choćby w ostatnim meczu reprezentacji Czech ze Szwecją, w którym była najlepszą zagrywającą – powiedział Jacek Zięba, członek zarządu BKS-u.

Kossanyiova natomiast jest przyjmującą. W Polsce broniła barw Impelu Wrocław, w 2017 roku wywalczając brązowy medal mistrzostw Polski. Ostatni sezon spędziła w SK UP Ołomuniec.

Smidova w bielskim klubie ma zastąpić Julię Nowicką. Młoda reprezentacyjna rozgrywająca, mimo oferty BKS-u, zdecydowała się na zmianę barw. Na razie jednak nie ogłosiła, w którym klubie spędzi nowy sezon. Na brak ofert nie narzeka. Chętnie widzieliby ją u siebie m.in. działacze łódzkich klubów, mistrza Polski ŁKS-u i wicemistrza Grot Budowlanych. Mówi się też o Chemiku Police.

Odejście Nowickiej nie jest jedynym osłabieniem BKS-u. W bielskim klubie nie będą już też grały inne reprezentantki Polski, Emilia Mucha oraz Paulina Maj-Erwardt i Słowaczka Nina Herelova. Jak przyznał Zięba, zawodniczki otrzymały lepsze oferty.

Dodajmy, że wcześniej umowy z BKS-em przedłużyły: reprezentacyjna przyjmująca Olivia Różańska, a także Marta Krajewska, Martyna Świrad, Marta Wellna i Kornelia Moskwa.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze