Bolesna lekcja Francuzek

Pierwszy z dwóch meczów kontrolnych przed mistrzostwami Europy zakończył się porażką biało-czerwonych.

Na 8 dni przed Euro Polki wybrały się do Francji, by skonfrontować swoją dyspozycję w towarzyskim dwumeczu z mistrzyniami olimpijskimi. Areną dzisiejszego spotkania była hala w Rennes, która okazała się szczęśliwa dla miejscowych. Nasze panie przegrały wyraźnie, mając za dużo słabych punktów i popełniając za dużo błędów w każdym elemencie.

Początek nie zapowiadał porażki, bo biało-czerwone próbowały odpowiadać na trafienia rywalek, jednak w miarę upływu czasu rozkręcały się Francuzki, które nie miały większych problemów z rozmontowywaniem naszej defensywy. Nic dziwnego, że momentami uzyskiwały wyraźną przewagę, a w pierwszej połowie na listę strzelczyń wpisało się aż 11 zawodniczek.

Po przerwie polskiej bramki strzegła Monika Maliczkiewicz, ale robiąca furorę w Superlidze zawodniczka nie była w stanie powstrzymać pomysłowo grających przeciwniczek, które w 39 minucie prowadziły 24:14. Wysokie prowadzenie rozluźniło Francuzki i zmobilizowały Polki. Te jednak, dzięki ambitnej postawie obrotowej Sylwii Matuszczyk, były w stanie jedynie podgonić wynik.

Okazja do rewanżu już w niedzielę. Oba zespoły przeniosą się do Nantes. Początek meczu o 16.10.

Francja – Polska 33:26 (17:10)

FRANCJA: Derlaux, Depuiset – Toublac 5, Valentini 1, Lassource 2, Deuna 3, Dembele 2, Sercien-Ugolin 4, Flippes 2, Horacek 3, Lassource 1, Edwige 1, Foppa 4, Minko 5, Ondono, Granier. Kary: 4 min. Trener Oliver KRUMBHOLZ.

POLSKA: Płaczek, Zima, Maliczkiewicz – Olek 1, Galińska 2, Łabuda 2, Kobylińska 4, Balsam 2, Wiertelak 2, Matuszczyk 4, Rosiak 2, Nosek 1, Michalak, Kochaniak-Sala 1, Nocuń 2, Achruk 3. Kary: 4 min. Trener Arne SENSTAD.

Na zdjęciu: Ambicja i skuteczność obrotowej Sylwii Matuszczyk nie wystarczyły.