Zobacz
Do góry

Brat Carlitosa pomoże Zagłębiu

Szukali, szukali i znaleźli. Od wczoraj nowym graczem Zagłębia jest Ruben Lopez Huesca. Napastnik rodem z Hiszpanii został do końca sezonu wypożyczony z Cracovii.

 

Klub z Sosnowca długo szukał napastnika. Zagłębie testowało Belga, Japończyka, przymierzało się do pozyskania gracza z Bośni i Hercegowiny. Trener Dariusz Dudek zgodnie z zasadą, że ważna jest jakość, a nie ilość przyznał ostatecznie, że albo uda się pozyskać dobrego gracza, albo nikogo.

Ostatecznie za przysłowiowe pięć dwunasta, na trzy dni przed inauguracją rundy wiosennej sięgnęli po Hiszpana, który o miejsce w składzie I-ligowca będzie rywalizował z Fabianem Piaseckim. – Chciałbym pomóc Zagłębiu w realizacji celów sportowych, jak również budować swoją formę sportową podkreśla nowy napastnik sosnowiczan.

Ruben Lopez Huesca zwany także Rubio to brat Carlitosa, byłego gracza Wisły Kraków i Legii Warszawa, który w przeciągu dwóch sezonów zdobył na boiskach rodzimej ekstraklasy 40 goli. Rubiom młodszy z braci jak na razie może pochwalić się jednym golem zdobytym w barwach Cracovii na boiskach polskiej ligi. 24-letni gracz trafił do zespołu Pasów przed rozpoczęciem bieżącego sezonu.

Ligowy debiut w krakowskim zespole zwieńczył golem, potem zdążył jeszcze zaliczyć jeden występ w ekstraklasie Kolejne występy zablokowała nagła choroba. Hiszpan z zapaleniem opon mózgowych wylądował w szpitalu.

– Nawet nie zdawałem sobie sprawy, jak groźna może to być choroba – przyznaje Rubio, który po powrocie do zdrowia uczestniczył w przygotowaniach do nowej rundy z Cracovią i występował w meczach towarzyskich.

W sumie w rundzie jesiennej Hiszpan zagrał w trzech meczach – dwóch ligowych, jednym rundy eliminacyjnej Ligi Europy oraz spotkaniu Pucharu Polski. W tych ostatnich rozgrywkach wystąpił już po uporaniu się z chorobą.

Przed przyjazdem do Polski Rubio w swoim kraju grał w Elche CF, a także CE LHospitalet, drugiej drużynie Realu Saragossa i CD Alcoyano.
Ruben Lopez Huesca to drugi Hiszpan, który będzie bronił barw klubu z Sosnowca. Pierwszym był Carlez Martinez, który grał w Zagłębiu wiosną 2016 roku.

Pomocnikowi znanemu wcześniej z dobrej gry w Piaście Gliwice w Sosnowcu już tak dobrze nie szło. W sumie zagrał w dziesięciu meczach, a po zakończeniu sezonu rozstał się z ówczesnym I-ligowcem i wyjechał do Rumunii.

Rubio to czwarty piłkarz pozyskany zimą przez Zagłębie. Wcześniej klub z Sosnowca sięgnął po Litwina Markasa Benetę, Kongijczyka z belgijskim paszportem Miguela Quintais’a oraz Kacpra Łopatę. Zgodnie z planem trenera Dudka do zespołu dołączył prawy obrońca, młodzieżowiec – jest nim środkowy obrońca Łopata – pomocnik środka pola i szczególnie wyczekiwany napastnik.

Swoją przydatność będą mogli potwierdzić już podczas sobotniego wyjazdowego meczu z Miedzią Legnica.

Komentarze