Cracovia. Z pretensjami do sędziego

„Pasy” z ósmym meczem z rzędu bez porażki


Po dwóch porażkach z rzędu Zagłębie chciało się przełamać, wygrywając z Cracovią, ale mecz zakończył się remisem i „Pasy” mogą się cieszyć, że przedłużyły swoją serię bez porażek do ośmiu spotkań.

Nie znaczy to jednak, że goście nastawili się na defensywę. Wręcz przeciwnie. Od początku krakowianie atakowali groźnie, ale Dominik Hładun był czujny. W 3 minucie efektownie obronił strzał Michała Rakoczego z 13 metra, a w 7 minucie nie dał się zaskoczyć… swojemu obrońcy.

Kamil Kruk wolejem posłał bowiem piłkę w kierunku własnej bramki. Miał szczęście, że golkiper zdążył z interwencją. Mógł też odetchnąć z ulgą w 27 minucie, bo chwilę po otrzymaniu żółtej kartki znowu przewinił, ale arbiter nie zdecydował się na drugie napomnienie, choć zdaniem Michała Probierza powinien.

Gospodarze w ofensywie pokazali się dopiero w 33 minucie, ale strzał Filipa Starzyńskiego z 12 metra zablokował Rakoczy. Po przerwie ruszyli już jednak z animuszem i w 49 minucie blisko… samobójczego trafienia był interweniujący w polu bramkowym Cracovii Matej Rodin. Tym razem Lukas Hrosso okazał się czujny.

Skapitulował za to w 64 minucie gdy z 20 metra Starzyński huknął pod poprzeczkę. Zagłębie powinno podwyższyć prowadzenie, ale Tomas Zajic spudłował w 70 minucie po akcji Kacpra Chodyny z 9 metra oraz w 74 minucie pozwolił się zablokować i przestrzelił z 8 metra, będąc po podaniu Patryka Szysza oko w oko z bramkarzem.

W odpowiedzi Hebo Rasmussen po podaniu Cornela Rapy, napędzonego podaniem Jakuba Myszora, w 79 minucie przyjął sobie spokojnie piłkę i 9 metra trafił w słupek. Szybko jednak skorygował celownik i w 87 minucie był już skuteczny, finalizując z 11 metra koronkową akcję: Myszor – Luis Rocha – Hanca.

W odpowiedzi Starzyński w 88 minucie przymierzył w okienko, ale Hrosso musnął piłkę na słupek, a po drugiej stronie boiska Hebo Rasmussen w 4 minucie doliczonego czasu gry po podaniu Myszora szukał karnego i… nie znalazł, bo sędzia użył gwizdka, żeby zakończyć mecz.


Zagłębie Lubin – Cracovia 1:1 (0:0)

1:0 – Starzyński, 64 min, 1:1 – Hebo Rasmussen, 87 min.

ZAGŁĘBIE: Hładun – Chodyna, Kruk, Pantić, Bartolewski – Starzyński, Pakulski (80. Żubrowski), Żygulow, Daniel, Szysz (90. Żivec) – Zajic 4 (80. Podliński). Trener Dariusz ŻURAW.

CRACOVIA: Hrosso 5 – Rapa 6, Rodin 4, Jugas 5, Pestka 5 – Hanca 5 (90. Kanach niesklas.), Lusiusz 5, Sadiković 4 (71. Luis Rocha niesklas.), Rakoczy 5 (57. Myszor 5) – van Amersfoort 5, Piszczek 4 (57. Hebo Rasmussen 5). Trener Michał PROBIERZ.

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Kruk, Starzyński, Bartolewski, Żygulow.


Fot. Paweł Andrachiewicz/Pressfocus