Dawid Konarski w Jastrzębskim Węglu! Pomarańczowi pożegnali 9 siatkarzy

Przed wyjazdem do Turcji mistrz świata z 2014 roku dwa lata spędził w Zaksie Kędzierzyn-Koźle i zdobył z nią dwa tytuły mistrzowskie. Tam współpracował z Ferdinando De Giorgim, od stycznia szkoleniowcem jastrzębian.

28-letni Konarski znalazł się w szerokiej kadrze powołanej przez nowego selekcjonera reprezentacji Polski Vitala Heynena na tegoroczną Ligę Narodów.

Nowym graczem jastrzębian został też rok młodszy reprezentacyjny niemiecki przyjmujący Christian Fromm. Też ostatnio występował w Turcji, tyle że w Arkasie Izmir. W 2014 roku na rozgrywanych w Polsce mistrzostwach świata w 2014 wywalczył z ekipą Niemiec brązowy medal.

Klub z Jastrzębia Zdroju poinformował również, że z zespołem żegnają się: Maciej Muzaj, Patryk Strzeżek, Dardan Lushtaku, Wojciech Sobala, Damian Boruch, Rodrigo Quiroga, Jason De Rocco, Marcin Ernastowicz, Karol Gdowski oraz trener przygotowania motorycznego Wojciech Bańbuła.

Z kolei ważne kontrakty z Jastrzębskim Węglem na przyszły sezon mają: Grzegorz Kosok, Lukas Kampa, Salvador Hidalgo Oliva. Ponadto, w klubie zostają Jakub Popiwczak, który podpisał dwuletni kontrakt, a także Jakub Turski (umowa ze środkowym jest na etapie finalizacji).