Postawieni do pionu

Niemiecki trzecioligowiec pokonał podopiecznych trenera Jacka Magiery i tym samym dał dużo do myślenia polskiemu szkoleniowcowi.

Tydzień przed rozpoczęciem rywalizacji w PKO BP Ekstraklasie piłkarze Śląska Wrocław wybrali się na mecz sparingowy do Niemiec. Ich przeciwnikiem była trzecioligowa drużyna FC Erzgebirge Aue, która nie miała żadnego respektu dla przedstawiciela naszej ekstraklasy i pokazała mu miejsce w szeregu.

Nie da się ukryć, że trener Śląska Jacek Magiera ma już powyżej dziurek w nosie „wędrówek” środkowego napastnika, Erika Exposito. Szkoleniowiec dał Hiszpanowi ultimatum: albo rybki, albo akwarium i… nie zabrał go do Niemiec na sparing z Erzgebirge Aue. Po prostu piłkarz musi zdecydować się, czy chce grać w drużynie z Oporowskiej w rundzie jesiennej, czy też zmieni klub. Trzeciego wariantu nie ma.

Już w 1. minucie Patryk Szwedzik znalazł się w sytuacji sam na sam z Martinem Mannelem, ale niemiecki golkiper wyszedł z opresji obronną ręką. W 41 minucie gospodarze objęli prowadzenie, wykorzystując nieporadność (skąd my to znamy?) defensorów Śląska. Pozostawiony bez opieki Marvin Stefaniak przyjął piłkę i pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Druga połowa jeszcze na dobre się nie rozpoczęła, gdy Erzgebirge zdobyło drugiego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Steffen Nkansah, po drodze piłka trafiła jeszcze Aleksa Petkowa i zatrzymała w siatce.

Honorowe trafienie dla wrocławian było zasługą dwóch nowych nabytków zespołu, „maczali w tym palce” Turek Burak Ince i Duńczyk Kenneth Zohoro. Pierwszy z wymienionych idealnie wrzucił piłkę na głowę środkowego napastnika i było pozamiatane.

Erzgebirge Aue – Śląsk Wrocław 2:1 (1:0)

1:0 – Stefaniak, 41 min, 2:0 – Nkansah, 47 min (głową), 2:1 – Zohore, 74 min (głową).

ERZGEBIRGE: Mannel – Barylla (79. Sorge), Vukancic (46. Burger), Majetschak (46. Nkansah), Rosenlocher (46. Jakob), Schikora (79. Elsner), Pepic, Sijaric (46. Meuer), Stefaniak (66. Schaedlich), Taschy (46. Thiel), Bar (66. Seitz). Trener Paweł DOTCZEW.

ŚLĄSK: Trelowski (46. Leszczyński) – Konczkowski (73. Ince), Bejger, Petkow (79. Lewkot), Jastrzembski – Rzuchowski (79. K. Kurowski), Olsen (57. Schwarz), Nahuel, Samiec-Talar (59. Janasik), Zylla (59. Borys) – Szwedzik (73. Zohore). Trener Jacek MAGIERA.

Czerwona kartka: Olsen (56. faul taktyczny).

Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.