FC Hluczin – GKS Jastrzębie. Udana wyprawa do Czech

Japończyk Koki Togitani podpisał trzyletni kontrakt z GKS-em Jastrzębie. To pierwszy piłkarz z Kraju Kwitnącej Wiśni w historii klubu z Harcerskiej.


W środę nowym zawodnikiem drugoligowego GKS-u Jastrzębie został prawie 20-letni (urodzony 27 lipca 2003 roku) Koki Togitani. Japończyk z klubem z Harcerskiej związał się trzyletnim kontraktem, który wygaśnie 30 czerwca 2026 roku. Japoński pomocnik ostatnio był bez klubu, a w rundzie jesiennej występował w Grunwaldzie Ruda Śląska.

Najnowszy nabytek jastrzębian może grać w drugiej linii, na obu bokach pomocy, albo jako „dziesiątka”. Wystąpił we wszystkich dotychczasowych letnich meczach sparingowych drużyny trenera Piotra Dziewickiego, strzelając w nich dwa gole.


Czytaj więcej o piłce nożnej


Koki Togitani przyleciał z Japonii do Polski w 2022 roku i występował w Grunwaldzie Ruda Śląska, gdzie w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 strzelił 10 goli i zanotował 7 asyst. Piłkarz od kilku miesięcy trenował z GKS-em Jastrzębie, grał już w zimowych sparingach, lecz ze względów proceduralnych nie mógł występować w meczach ligowych. Teraz jednak, po dokonaniu wszystkich formalności, nic nie stało już na przeszkodzie, aby Japończyk mógł oficjalnie reprezentować drużynę z Jastrzębia Zdroju.

Po południu podopieczni Piotra Dziewickiego zmierzyli się na wyjeździe z czeskim trzecioligowcem, FC Hluczin. Togitani rozpoczął go na ławce rezerwowych, pojawił się na murawie dopiero w II połowie. Jedynego gola w tym sparingu strzelił w 61 minucie Farid Ali. Było to drugie zwycięstwo jastrzębian w czwartej grze kontrolnej tego lata. We wcześniejszych potyczkach GKS Jastrzębie pokonał 2:1 Skrę Częstochowa oraz przegrał 4:5 z czeską Opavą oraz 1:2 z imiennikiem z Katowic. W najbliższą sobotę (15 lipca) zespół trenera Piotra Dziewickiego zagra w Strumieniu z III-ligowym Pniówkiem 74 Pawłowice. Początek spotkania o godzinie 17.00.


FC Hluczin – GKS Jastrzębie 0:1 (0:0)

0:1 – Ali, 61 min.

GKS: Drazik – zawodnik testowany, Kozłowski, Zacharczenko, Mucha – Lech, zawodnik testowany (33. Jadach), Vaz, Kiebzak, Gołuch – zawodnik testowany. II połowa: Drazik (62. zawodnik testowany) – Boruń, Kozłowski, Zacharczenko (62. Bednorz), zawodnik testowany – Guilherme (89. Gołuch), Jadach (62. Katus), zawodnik testowany, zawodnik testowany – Togitani, Ali. Trener Piotr DZIEWICKI.


Fot. gksjastrzebie.com


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.