Fenerbahce chce Kądziora

Piłkarze Dinama Zagrzeb zapewnili sobie już mistrzostwo Chorwacji, a Damian Kądzior strzelił 10 bramek i asystował przy kolejnych 10 w barwach stołecznego zespołu.


Według miejscowych mediów, Fenerbahce Stambuł chce natychmiast sprowadzić polskiego pomocnika. Jak podał dziennik „24 Sata”, powołując się na tureckie doniesienia prasowe, Kądzior otwiera listę życzeń transferowych Fenerbahce.

W trwającym wciąż sezonie – przerwanym na wiele tygodni z powodu koronawirusa – Polak ma świetne statystyki, rozegrał najwięcej meczów spośród zawodników swojej drużyny (26) i spędził najwięcej minut na boisku (2134).

Chorwaccy dziennikarze podkreślają, że Kądzior miał bardzo duży wkład w obronę krajowego tytułu, zaś niewiele występował w Lidze Mistrzów. Przypominają, że polski piłkarz miał propozycję z ligi MLS, ale nie jest zainteresowany wyjazdem za ocean.

Kilka tygodni temu Kądzior przedłużył kontrakt z Dinamem. Do tego klubu trafił latem 2018 z Górnika Zabrze za 400 tysięcy euro. Teraz jego wartość szacuje się na 2,4 mln euro.

Fot. Rafał Oleksiewicz/PressFocus

Komentarze