Fernando Hierro: „Mamy plan na to spotkanie”

W stolicy Rosji od rana pada i jest znacznie chłodniej niż w ostatnich dniach. Taka pogoda na pewno pomoże piłkarzom „Sbornej” i Hiszpanom w jeszcze lepszej grze w meczu drugiej rundy MŚ. – Mamy jasny plan na to spotkanie i będziemy chcieli go zrealizować. Wiemy co zrobić, żeby poprawić błędy z wcześniejszych gier, choć oczywiście nikt nie wie, jak się potoczą losy rywalizacji na boisku i co nas czeka. Mamy już jednak swoje doświadczenie. W meczach z Portugalią czy Iranem pokazaliśmy, że mimo trudności potrafimy dobrze reagować – mówi selekcjoner Fernando Hierro.

Dziennikarze z Hiszpanii dopytywali go o kiepski bilans ich reprezentacji w meczach z drużynami, które były gospodarzami mundiali czy turniejów Euro. – Zostawmy statystykę z boku, ona nie gra. Liczyć się będzie tylko to co jest na murawie – tłumaczył krótko Hierro i przyznawał, że ostatnie dwa tygodnie, od momentu kiedy zajął miejsce Julena Lopetegui na ławce, to jak cała wieczność.

Na pokonanie Rosji liczy też David Silva, mocno krytykowany u siebie w kraju za słabszą grę. – Przyzwyczaiłem się do krytycyzmu, jestem zawodowcem. Postaram się pokazać na boisku, że można na mnie liczyć. Zagramy lepiej niż w poprzednich grach, tak żeby zapewnić sobie awans do kolejnej fazy mistrzostw – odpowiadał piłkarz Manchesteru City.

Początek meczu Rosja – Hiszpania na moskiewskim stadionie Łużniki o godzinie 16 polskiego czasu.

Michał Zichlarz z Moskwy