Finisz siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla!

Po przegraniu dwóch setów z Asseco Resovią chyba najbardziej zagorzali fani ZAKSY nie postawiliby na zwycięstwo swoich pupili.

Tymczasem pierwsze spotkanie półfinałowe zakończyło się wygraną siatkarz z Kędzierzyna-Koźla, choć byli oni w głębokim dołku. Jednak potrafili się zmobilizować i najpierw doprowadzili do remisu, a potem tie-break był ich popisem. Mecz trwał 153 minuty i zapewne nadszarpnął siły siatkarzy obu zespołów, a przecież dzisiaj dojdzie do rewanżu.

Czy ktoś pamięta ZAKSĘ przegrywającą seta do 13? Ochotników na odpowiedź brak! A tymczasem siatkarze prowadzeni przez Tuomasa Sammelvuo po przegraniu do 13 później wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności. Było kilka powodów przegrania dwóch odsłon przez przyjezdnych. Marcin Janusz, rozgrywający gości, miał tajemniczy problem zdrowotny skrzętnie ukrywany przez samego zainteresowanego oraz resztę ekipy. Z kolei dwaj skrzydłowi: Łukasz Kaczmarek oraz Aleksander Śliwka „krwawili” w ataku i nie kończyli swoich akcji zatrzymywani przez blok rywali bądź też posyłali piłkę w aut. Jedynie Bartosz Bednorz grał na swoim poziomie, a w kolejnych partiach wręcz rewelacyjnie. Przyjmujący ZAKSY, rodem z Zabrza, w ostatnim czasie prezentuje znakomitą formę. Obrońcy tytułu mistrzowskiego nie raz wychodzili z takich opresji i teraz zagrali na swoim wysokim poziomie. W końcu doprowadzili do piątego seta, który już po pierwszej piłce wzbudził emocje. Włoski szkoleniowiec wpadł furię po decyzji arbitrów, którzy w końcu ją zmienili. W tie-breaku goście wyszli na prowadzenie 5:3 i już, jak się później okazało, nie oddali go do samego końca. Na tym nie koniec emocji, bo przecież gra się do trzech zwycięstw. Niedzielny rewanż zapewne wiele wyjaśni.

Asseco Resovia Rzeszów- Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:22, 25:13, 21:25, 16:25, 12:15)

Stan rywalizacji 0-1

RZESZÓW: Drzyzga (1), Cebulj, Kochanowski (10), Muzaj (20), DeFalco, Kozamernik (10), Zatorski (libero) oraz Bucki (4), Borges (2), Kędzierski, Piotrowski, Mordyl. Trener Giampaolo MEDEI.

KĘDZIERZYN-K.: Janusz (4), Bednorz (24), Smith (6), Kaczmarek (17), Śliwka (6), Huber, Shoji (libero) oraz Kluth, Stepień, Żąliński, Paszycki (5). Trener Tomas SAMMELVUO.

Sędziowali: Maciej Kolendowski i Paweł Burkiewicz (obaj Kraków).

I: 10:8, 15:0120:14, 25:22.

II: 10:7, 15:11, 20:12, 25:13.

III: 7:10, 8:15, 17:20, 21:25.

IV: 8:10, 13:15, 13:20, 16:25.