Frankowski podpisał nowy kontrakt z RC Lens

Przemysław Frankowski zasłużył na nowy kontrakt w RC Lens. Francuski klub docenił reprezentanta Polski oraz jego wkład w wyniki zespołu i podpisał z nim nową umowę.


28-latek od dwóch sezonów reprezentuje barwy RC Lens. W 2021 roku przeniósł się do Francji z amerykańskiego Chicago Fire i od razu stał się czołową postacią drużyny. W sumie w Ligue 1 zagrał w 74 meczach, w których zdobył 11 bramek i zaliczył 8 asyst. Szczególnie udane były dla niego minione rozgrywki.

W nich Przemysław Frankowski został doceniony nie tylko przez środowisko swojego klubu, ale imponował również w skali całej francuskiej ligi. W rankingu redakcji „L’Equipe”, która ocenia piłkarzy po każdej kolejce, zajął drugie miejsce w klasyfikacji najlepszego piłkarza sezonu. Wyprzedził go jedynie Lionel Messi z PSG. To spowodowało, że klub z Lens zaproponował Frankowskiemu nowy kontrakt, który będzie obowiązywał aż do 2028 roku.

https://twitter.com/RCLens/status/1684884881740791808

Przypomnijmy, że grając jeszcze w Polsce, Frankowski reprezentował barwy Jagiellonii Białystok. To stamtąd wyruszył w świat i podjął decyzję o przenosinach do Major League Soccer. Na amerykańskiej ziemi prezentował się na tyle dobrze, że po dwóch latach otrzymał propozycję z jednej z najmocniejszych lig świata. Przeprowadzka do Lens okazała się strzałem w dziesiątkę, bo w poprzednim sezonie nie tylko wyróżniał się indywidualnie, ale też wspomógł swój zespół w wywalczeniu wicemistrzostwa kraju. Dzięki temu Frankowski w tym roku będzie mierzyć się na arenie międzynarodowej w ramach zmagań w Lidze Mistrzów UEFA.


Fot. Icon Sport/SIPA USA/PressFocus