Zwycięstw nigdy dość

Choć GieKSa patrzy na wszystkich z góry, to chce kontynuować świetną passę.


Dobra gra i awans hokeistów GKS-u Katowice do finału Pucharu Kontynentalnego odbił się szerokim echem nie tylko w polskim środowisku hokejowym. Gra obrońców tytułu mistrzowskiego była komplementowana przez ich rywali, którzy zdali sobie sprawę, że trzeba się z nimi liczyć. Ale teraz czas powrócić do prozy ligowego życia. Przed GKS-em trzy ważne spotkania: w Oświęcimiu, u siebie z „Pasami” oraz wyjazd do Jastrzębia.

– Turniej półfinałowy w Cortina d’Ampezzo był dla nas miłym przerywnikiem, nadto mieliśmy okazję skonfrontować swoje umiejętności z drużynami innych lig europejskich – uśmiecha się obrońca GKS-u, [Jakub Wanacki].


Czytaj także:


– Wszystko się dla nas fajnie ułożyło i cieszymy się, że zdobyliśmy pierwsze miejsce. Mieliśmy drobne potknięcia, ale w końcowym rozrachunku wszystko było na plus. W poniedziałek wracaliśmy z Cortiny, zaś we wtorek były zajęcia dla „potrzebujących”. W kolejnym dniu trening i przygotowania do meczu w Oświęcimiu. Staramy się nie wracać do przeszłości i myśleć, ile za nami wygranych. Skupiamy się na tym, co nas czeka w tej potyczce. Lubimy grać w Oświęcimiu, mamy miłe wspomnienia (GKS na tym lodowisku zdobył mistrzostwo – przyp. red.), zawsze też jest gorąca atmosfera na trybunach.

Nie ma co zwracać uwagi na ostatni mecz Unii w Nowym Targu (porażka 2:6 – przyp. red.), bo każdy występ układa się zupełnie inaczej. Gramy z silnym rywalem, ale znów chcemy pokazać się z dobrej strony i osiągnąć korzystny rezultat. Czeka nas intensywny okres, bo przecież będziemy grali co trzy dni. Ale każdy z nas jest dobrze przygotowany, więc nie skarży na zmęczenie. Mnie taki napięty kalendarz akurat odpowiada, lubię grać niemal bez przerwy.


TAURON HOKEJ LIGA

Piątek, 24 listopada

 • JASTRZĘBIE, 18.00: JKH GKS – Zagłębie Sosnowiec 3:1, 5:3 *
 • OŚWIĘCIM, 18.00: Re-Plast Unia – GKS Katowice 2:5, 1:2
 • SANOK, 18.00: Marma Ciarko STS – Energa Toruń 1:4, 1:3
 • KRAKÓW, 18.30: Comarch Cracovia – PZU Podhale 7:4, 3:2 D
 • GKS Tychy – pauzuje

Niedziela, 26 listopada

 • KATOWICE, 17.00: GKS – Comarch Cracovia 4:1, 6:4,
 • TYCHY, 17.00: GKS – Re-Plast Unia 2:4, 2:1 D
 • SOSNOWIEC, 18.00: Zagłębie – Marma Ciarko STS Sanok 5:2, 8:2
 • NOWY TARG, 18.00: PZU Podhale – JKH GKS Jastrzębie 5:3, 2:7
 • Energa Toruń – pauzuje

* – dotychczasowe mecze


I liga/MHL

Sobota: UKS Zagłębie – SMS Bytom (14.45), Jastrzębie II – Cracovia (15.45), Polonia Bytom – Sabres Oświęcim (17.00), Fabrykanci Łódzkie – Naprzód Janów, SMS Toruń – MOSM Tychy, Podhale Nowy Targ – Sokoły Toruń, Niedźwiadki Sanok – Fudeko GAS Gdańsk;

Niedziela: SMS PZHL Katowice – SMS Bytom (14.00), Jastrzębie – Sabres Oświęcim (15.45), Polonia Bytom – Cracovia (17.00), SMS Toruń – Naprzód Janów, Fabrykanci – MOSM Tychy, Niedźwiadki Sank – Sokoły Tychy, Podhale Nowy Targ – Fudeko GAS Gdańsk.


EWHL

 • TAURON Metropolia Silesia – Aisulu Ałmaty (Satelita, sob. 17.00) i (niedz. 11.00).

Na zdjęciu: Nic nie stoi na przeszkodzie, by obrońcy tytułu mistrzowskiego kontynuowali zwycięską passę – takie zdania jest Jakub Wanacki.
Fot. Tomasz Kudala/PressFocus.pl