GKS 1962 Jastrzębie. Mróz najlepszy

Kibice I-ligowca z Jastrzębia Zdroju – za pośrednictwem profilu klubu na Facebooku – dokonali wyboru najlepszego piłkarza rundy jesiennej.


Nominację do tego „wyścigu” otrzymało czterech zawodników (kolejność alfabetyczna): Farid Ali, Daniel Feruga, Marek Mróz i Daniel Rumin. Wydawało się, że faworytem jest „Fara”, ale tym razem pomocnik z Ukrainy musiał ustąpić pola Markowi Mrozowi, swojemu koledze z tej samej formacji.

Wychowanek Sandecji Nowy Sącz wystąpił we wszystkich spotkaniach bieżącego sezonu, na boisku spędził 1673 minuty, najwięcej spośród wszystkich piłkarzy GKS-u 1962 Jastrzębie. Zwycięzca zgromadził 38% oddanych głosów. Ali zdobył 33% głosów, trzeci był Rumin (24%), zaś Feruga zyskał poparcie 5% głosujących.

Jastrzębianie do treningów wrócą 8 stycznia (piątek), a następnego dnia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach będą zaliczali testy motoryczne. Pierwszy sparing podopieczni trenera Pawła Ściebury rozegrają już 20 stycznia, ich przeciwnikiem będzie III-ligowy Pniówek 74 Pawłowice. Trzy dni później zmierzą się z Hutnikiem Kraków, zaś 30 stycznia zagrają ze słowacką drużyną MSzK Żylina.


Czytaj jeszcze: Kto spełnił oczekiwania?

Od 1 do 7 lutego jastrzębianie będą przebywali na zgrupowaniu w Siedlcach. W trakcie pobytu w tym ośrodku pierwszoligowiec rozegra aż cztery mecze kontrolne. 3 lutego jego przeciwnikami będą Legionovia i Polonia Warszawa, zaś 6 lutego – Legia II Warszawa i Wigry Suwałki. Po powrocie do Jastrzębia zmierzy się ze Stalą Rzeszów (10 lutego) i Skrą Częstochowa (13 lutego).

Drużyna z Harcerskiej poszukuje jeszcze jednego sparingpartnera, ponieważ ma do „zagospodarowania” 20 lutego. Tydzień później czeka jastrzębian wyjazdowy mecz z Arką Gdynia, już w ramach rozgrywek Fortuna 1 Ligi.


Fot. GKS 1962 Jastrzębie