GKS 1962 Jastrzębie. „Swój” chłop

Według nieoficjalnych „przecieków” największe szanse na posadę trenera GKS-u 1962 Jastrzębie ma Jacek Trzeciak.


Klub z Harcerskiej wprawdzie jeszcze nie podał oficjalnie nazwiska trenera, który w przyszłym sezonie poprowadzi drużynę w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie to Jacek Trzeciak. Niespełna 50-letni szkoleniowiec w tej chwili prowadzi II-ligową Olimpię Elbląg, ale bez względu na rozwój wydarzeń (drużyna jest zagrożona spadkiem) nie zostanie on w dotychczasowym miejscu pracy.

Urodzony w Bielawie Trzeciak karierę trenerską rozpoczynał w Polonii Bytom. Był w niej zatrudniony jako asystent trenera od 1 czerwca 2010 roku do 2 października 2012 roku. W tym czasie współpracował z Dariuszem Fornalakiem (39 meczów), Jurijem Szatałowem (11), Robertem Góralczykiem (11), Piotrem Pierścionkiem (10) i Janem Urbanem (5).

Drugiego października 2012 roku przejął stery Polonii jako pierwszy trener i pracował na tym stanowisku do 9 października 2013 roku. Potem „Trzeci”jeszcze dwukrotnie wracał w roli trenera do drużyny z Olimpijskiej (1,06.2014 r. – 28.11.2015 r. i 1.07.2017 r. – 30.06.2018 r.), a następnie pracował w ROW-ie 1964 Rybnik i Olimpii Grudziądz.

Była rozważana opcja, że Trzeciak jako trenera bramkarzy ściągnie swojego rówieśnika Grzegorza Żmiję (ostatnio był asystentem Jana Furlepy w III-ligowym MKS-ie Kluczbork), lecz pomysł upadł ze względów finansowych. W tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem jest powierzenie tych obowiązków Mariuszowi Pawełkowi, który będzie również czynnym zawodnikiem. Według nieoficjalnych doniesień, w lipcu do ekipy GKS-u 1962 Jastrzębie ma dołączyć niespełna 34-letni bramkarz Seweryn Kiełpin. Wychowanek Górnika Zabrze, który rozegrał w ekstraklasie 59 meczów, w tej chwili jest bramkarzem II-ligowego Motoru Lublin, ale rozegrał w nim tylko cztery mecze.

Niewykluczone z drużyną z Jastrzębia Zdroju pożegna się 18-letni pomocnik Łukasz Gajda, który zimą został wypożyczony do III-ligowego ROW-u 1964 Rybnik (rozegrał 15 meczów, strzelił 1 gola). Wychowankiem Naprzodu Czyżowice zainteresował się ŁKS Łódź i być może latem dojdzie do przeprowadzki.

W niedzielnym meczu z Apklanem Resovią w zespole gospodarzy zabraknie obrońcy Dominika Kulawiaka (28 meczów, 1 gol), który w piątek zmieniał stan cywilny oraz Kryspina Szcześniaka (26 meczów), który po okresie wypożyczenia wrócił do Pogoni Szczecin. Dla kilku innych zawodników GKS-u może to być pożegnalny mecz w tym zespole.Kibice GKS-u na boisku w zespole gości powinni zobaczyć starego znajomego. Niespełna 28-letni napastnik Jakub Wróbel przez rok zakładał koszulkę drużyny z Jastrzębia Zdroju, w 30 meczach ligowych strzelił 12 bramek. Zimą ubiegłego roku przeniósł się do występującego wtedy w PKO Ekstraklasie ŁKS-u Łódź. W tym klubie nie pograł długo, bo 24 sierpnia 2020 roku został sprzedany do Stali Mielec. Zagrał w niej 8 spotkań w ekstraklasie (bez goli), a 15 stycznia br. został do końca sezonu wypożyczony do Resovii. Na razie rozegrał w niej 16 meczów, w których strzelił trzy gole (w meczu z Widzewem nie wykorzystał rzutu karnego) i dorzucił do nich dwie asysty.

Niedzielne zawody na Stadionie Miejskim przy ulicy Harcerskiej poprowadzi 34-letni arbiter z Warszawy, Piotr Urban. Na liniach asystować mu będą Arkadiusz Wójcik i Jakub Wojcik, zaś sędzią technicznym będzie Jacek Lis z Rudy Śląskiej. W bieżących rozgrywkach urodzony w Siedlcach rozjemca prowadził dwa wyjazdowe spotkania z udziałem drużyny z Jastrzębia Zdroju. W pierwszej potyczce nie przyniósł szczęścia piłkarzom GKS-u, bo ci przegrali 0:2 w Niecieczy z Bruk-Betem. Drugie podejście było bardziej udane – jastrzębianie pokonali w Olsztynie Stomil 1:0, a zdobywcą „złotej” bramki był Farid Ali.


Na zdjęciu: Jacek Trzeciak może wkrótce wylądować w GKS-ie 1962 Jastrzębie. Na razie to wiadomość nieoficjalna…

Fot. Tomasz Kudała/PressFocus


P.S. W piątek piłkarze z Jastrzębia nie wyszli na trening, tylko „niedobitki” grały w siatkonogę. Jedna z krążących wersji mówi o strajku zawodników ze względu na zaległości, druga, że dostali… dzień wolny.