GKS 1962 Jastrzębie. Trzęsienie ziemi

Z GKS-u 1962 Jastrzębie latem odeszło już ośmiu zawodników!


W środę, 30 czerwca, piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie rozpoczęli przygotowania do sezonu 2021/2022. Pierwszy trening pod wodzą nowego szkoleniowca zespołu z Harcerskiej, Jacka Trzeciaka, odbył się na boisku przy ulicy Kościelnej. Zaplanowane na godzinę 17.00 zajęcia rozpoczęły się z 45-minutowym „poślizgiem”.

W treningu udział wzięło 20 zawodników – trzech bramkarzy (Grzegorz Drazik, Mariusz Pawełek, Mikołaj Reclaf) oraz 17. piłkarzy z pola. Wśród ćwiczących był Daniel Szczepan, który następnego dnia (czwartek) podpisał dwuletni kontrakt z chorzowskim Ruchem. Zabrakło ukraińskiego pomocnika Farida Alego oraz obrońcy Michała Bojdysa. Pierwszy z nich ma dołączyć do zespołu lada dzień, zaś drugi jest w podróży poślubnej i otrzymał kilka dni urlopu więcej niż pozostali koledzy z drużyny.

Z zespołem trenera Jacka Trzeciaka (jego prawą ręką został zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami Dariusz Kłus) trenowało trzech zawodników z drużyn młodzieżowych Akademii GKS Jastrzębie – Adam Fojcik (urodzony 9 grudnia 2003 roku, może grać w pomocy lub obronie), Jakub Kasperowicz (ur. 2 listopada 2002 r., pomocnik) i Daniel Szymczak (ur. 11 marca 2004 r., obrońca lub pomocnik, pseudonim „Dani”) oraz powracający z wypożyczenia z ROW-u 1964 Rybnik, 18-letni pomocnik Łukasz Gajda.

Ze „starego” sztabu trenerskiego w GKS-ie 1962 Jastrzębie nie został już nikt. Najpierw klub poinformował o rozstaniu z Łukaszem Włodarkiem (małe zaskoczenie, bo wcześniej obiecano mu, że w nagrodę za utrzymanie zespołu w Fortuna 1 Lidze zostanie w sztabie), a w środę w jego ślady poszli Andrzej Bledzewski i Adam Wolniewicz. O tym jednak wiedzieliśmy znacznie wcześniej, informacja na ten temat na naszych łamach pojawiła się już w połowie czerwca br..

W środę ogłoszono, że z drużyny odchodzą Lukasz Bielak, Marek Mróz i Daniel Szczepan. Wcześniej z ekipą GKS-u 1962 Jastrzębie pożegnali się Jakub Apolinarski, Aleksander Komor, Konrad Sieracki, Patryk Skórecki i Kryspin Szcześniak oraz fizjoterapeuta Szymon Kaźmierczak i masażystka Natalia Legierska. Można zatem powiedzieć, że latem w ekipie z Jastrzębia Zdroju doszło do małego trzęsienia ziemi.

Klub z Harcerskiej w tym tygodniu ogłosił rozpoczęcie oficjalnego postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu spółki, bo taką formę organizacyjną ma KS GKS 1962 Jastrzębie S.A. W ogłoszeniu dotyczącym postępowania klub zawarł warunki, jakie muszą spełniać kandydaci na stanowisko nowego sternika GKS-u 1962 Jastrzębie.

Oto one:

Kandydatem na stanowisko prezesa może być osoba, spełniająca łącznie następujące warunki:

1) posiada doświadczenie związane z działalnością sportową;
2) zajmowała stanowisko kierownicze w klubie sportowym posiadającym drużynę rywalizującą o mistrzostwo rozgrywek w męskiej piłce nożnej co najmniej na szczeblu 2. ligi;
3) posiada doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych spółki kapitałowej oraz stowarzyszenia lub fundacji;
4) posiada wykształcenie wyższe lub wykształcenie wyższe uzyskane za granicą uznane w Rzeczpospolitej Polskiej na podstawie przepisów odrębnych;
5) jest niekarana oraz nie toczy się przeciwko niej jakiekolwiek postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego;
6) nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec działalności Spółki.

Zgłoszeń należy dokonywać do 2 lipca 2021 roku (piątek), do godziny 12.00, wyłącznie elektronicznie.

Jesteśmy ciekawi, ilu kandydatów zgłosi się do konkursu i ile czasu zajmie procedura wyłonienia następcy Dariusza Stanaszka.


Na zdjęciu: Marek Mróz (z prawej) jest jednym z kilku piłkarzy, których w nadchodzącym sezonie nie zobaczymy w koszulce GKS-u 1962 Jastrzębie.

Fot. PressFocus