GKS Jastrzębie. Bezbłędne „strzały”

We wtorek GKS 1962 Jastrzębie ogłosił, że następcą Dariusza Stanaszka na fotelu prezesa klubu został Marcin Ćwikła.


O tym, że Marcin Ćwikła jest głównym kandydatem do objęcia stanowiska prezesa zarządu GKS-u 1962 Jastrzębie po zdymisjonowanym Dariusza Stanaszku, napisałem już 25 czerwca br. (kto nie wierzy, może sprawdzić na stronie internetowej „Sportu”). Wczoraj (wtorek, 13 lipca) klub z Harcerskiej oficjalnie ogłosił, że Rada Nadzorcza powołała właśnie Marcina Ćwikłę na stanowisko prezesa zarządu spółki. Formalnie nowy prezes przejął obowiązki po Adrianie Brachaczku, który po odwołaniu prezesa Stanaszka, od 24 czerwca pełnił obowiązki sternika klubu, na które został tymczasowo oddelegowany wskutek decyzji rady nadzorczej spółki.Tak przy okazji – nieskromnie pragnę zauważyć, że znacznie wcześniej niż podał to oficjalnie GKS 1962 Jastrzębie „namaściłem” na trenera drużyny Jacka Trzeciaka, a także jego asystentów – Dariusza Kłusa (II trener) i Remigiusza Danela (trener bramkarzy). Mogę tylko żałować, że nie jestem tak skuteczny wysyłając numery LOTTO…Tymczasem dowodzona przez trenera Jacka Trzeciaka drużyna przygotowuje się do nowego sezonu ligowego, a zwieńczeniem tygodniowego cyklu pracy będzie sobotni mecz sparingowy z Odrą Opole. W tym tygodniu sztab trenerski GKS-u 1962 Jastrzębie zaplanował siedem treningów. W poniedziałek piłkarze trenowali tylko raz, zajęcia odbyły się po południu na boisku treningowym przy ulicy Kościelnej.

We wtorek były podwójne zajęcia, identyczna dawka czeka zawodników dzisiaj, czyli w środę. Treningi zaplanowano rano (9.00) i po południu (16.00). W czwartek i piątek szkoleniowiec GKS-u „zmniejszył obroty” i zaplanował tylko jeden trening.

W poprzednim sparingu z Piastem Gliwice (0:2) w ekipie z Harcerskiej pojawiły się dwie kolejne nowe twarze – to Patryk Witkowski z rezerw Piasta Gliwice (awansowały z ligi okręgowej do IV ligi) oraz Grzegorz Gulczyński, który poprzednio występował w Olimpii Grudziądz. Czy pojawią się w koszulce GKS-u 1962 w sobotniej grze kontrolnej z Odrą?


Na zdjęciu: Zgodnie w naszymi wcześniejszymi informacjami, nowym prezesem GKS-u 1962 Jastrzębie został Marcin Ćwikła.

Fot. gksjastrzebie.com