Jest następca Grzegorza Kurdziela

Nowym szkoleniowcem II-ligowego GKS-u Jastrzębie ma zostać 44-letni Piotr Dziewicki.


Od kilku tygodni trwały spekulacje, kto w drugoligowym GKS-ie Jastrzębie będzie następcą Grzegorza Kurdziela na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Przez pewien czas krążyła plotka, że stery przejmie były szkoleniowiec Ruchu Chorzów, a potem Stali Stalowa Wola, ale to był klasyczny fake news. Bardziej prawdopodobna wydawała się kandydatura Grzegorza Łukasika, który kiedyś już prowadził GKS 1962 Jastrzębie. Jego asystentami mieli być Dariusz Kłus i Andrzej Myśliwiec, ale to też była informacja z cyklu „motylem jestem”.

Działacze z Harcerskiej zwlekają z podaniem nazwiska następcy Grzegorza Kurdziela – najpierw miał to być piątek, teraz podobno uchylą rąbka tajemnicy w niedzielę. Wyręczył ich niezawodny Janekx89, który w sobotę na swoim twitterze obwieścił, że nowym szkoleniowce jastrzębian będzie Piotr Dziewicki. Jeżeli słowo stanie się ciałem, będzie to dla niego swego rodzaju prezent urodzinowy, bo w poniedziałek, 26 czerwca, będzie obchodził 44. urodziny.


Czytaj więcej o II lidze


Urodzony w Milanówku Piotr Dziewicki karierę piłkarską rozpoczynał w Milanie Milanówek, z którego w 1994 roku trafił do Polonii Warszawa. Z „Czarnymi koszulami” zdobył mistrzostwo kraju (2000), Puchar Ligi (2000) i Puchar Polski (2001). Potem grał jeszcze w Amice Wronki, tureckim Antalyasporze Kulubu, Dolcanie Ząbki, drużynie Canal+ Warszawa, a przygodę z futbolem zakończył w Milanie Milanówek w 2015 roku. W polskiej ekstraklasie rozegrał 138 meczów, w których strzelił cztery gole.

W lipcu 2013 roku został szkoleniowcem Polonii Warszawa, która z powodu problemów finansowych została zdegradowana do IV ligi. Było to dla niego bardzo bolesne, tym bardziej, że na boisku wywalczył z zespołem awans do 3. ligi, zdobywając 80 punktów! Z klubu z Konwiktorskiej odszedł 12 sierpnia 2014 roku. Od lipca 2015 roku pracował w IV-ligowym MKS-ie Ciechanów, którego prowadził do 16 maja 2017 roku. Dziesiątego sierpnia 2020 roku objął posadę trenera Ząbkovii Ząbki, zaś od 11 stycznia do 18 maja 2022 roku prowadził KTS Weszło.


Podpis do zdjęcia: Nowym szkoleniowcem GKS-u Jastrzębie ma być Piotr Dziewicki. Tak wyglądał 12 lat temu…

Fot. Tomasz Błaszczyk/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.