GKS Jastrzębie. „Obróbka” skrawaniem

GKS Jastrzębie rozstał się z dwoma piłkarzami, a trzech wystawił na listę transferową.


Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia GKS Jastrzębie podjął ważne decyzje dotyczące kształtu drużyny na rundę wiosenną. W zespole trenera Grzegorza Kurdziela kibice na pewno nie zobaczą Wojciecha Mazurowskiego i Jakuba Niewiadomskiego.

23-letni Mazurowski przyszedł do klubu z Harcerskiej z II-ligowego Sokoła Ostróda. Na zapleczu ekstraklasy rozegrał tylko dwa mecze (z Puszczą Niepołomice i ŁKS-em Łódź), spędzając na boisku łącznie 62 minuty. Potem zmogła go kontuzja i praktycznie do końca rundy jesiennej nie był do dyspozycji sztabu trenerskiego. Umowa z nim została rozwiązana za porozumieniem stron.

Trochę zaskakujące jest rozstanie z 19-letnim Jakubem Niewiadomskim, który w rundzie jesiennej rozegrał 13 meczów (strzelił w nich dwa gole), przysparzając drużynie z Harcerskiej trochę punktów w klasyfikacji Pro Junior System. Na poziomie I ligi każdy młodzieżowiec musi rozegrać przynajmniej 450 minut oraz wystąpić w 10 meczach. Wychowanek Zrywu Dąbie spędził na boisku 660 minut, siedem razy wychodził na boisko w podstawowej jedenastce. W tym przypadku GKS Jastrzębie doszedł do porozumienia z Lechem Poznań w sprawie skrócenia wypożyczenia tego zawodnika.

Oprócz wspomnianego duetu wątpliwe są także dalsze występy w drużynie z Harcerskiej obrońcy Michała Bojdysa oraz pomocników – Daniela Ferugi i Łukasza Zejdlera. Ten tercet został wystawiony na listę transferową, każdy z tych zawodników otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Z GKS-em Jastrzębie po zakończeniu zmagań w rundzie jesiennej rozstała się masażystka Natalia Legierska, która była związana z klubem kilka lat. Pierwszoligowiec w tej chwili poszukuje kogoś, kto mógłby ją zastąpić. Zakres obowiązków jest dosyć szeroki, bo oprócz masowania zawodników kandydat musi min. brać udział w meczach domowych i wyjazdowych oraz treningach pierwszego zespołu, przeprowadzać zabiegi z zakresu odnowy biologicznej, sprawować opiekę rehabilitacyjną nad zawodnikami,
udzielać pierwszej pomocy w przypadkach nagłych kontuzji, wykonywać zabiegi z zakresu fizykoterapii z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu leczniczego (laser, ultradźwięki, pole magnetyczne, COMPEX), przygotowywać odżywki oraz suplementację.


Na zdjęciu: Jakuba Niewiadomskiego (pierwszy z lewej) już nie zobaczymy w koszulce GKS-u Jastrzębie).

Fot. gksjastrzebie.com/Arkadiusz Kogut