GKS Jastrzębie. Oczekiwanie na Koronę

GKS Jastrzębie jeszcze nie podał nazwisk najbliższych współpracowników trenera Grzegorza Kurdziela.


Grzegorz Kurdziel, który w poniedziałek oficjalnie został zaprezentowany jako nowy trener piłkarzy GKS-u Jastrzębie, nie był jedynym kandydatem do objęcia tej posady po Jacku Trzeciaku.

Pierwszy propozycję poprowadzenia drużyny z Harcerskiej do końca rundy jesiennej otrzymał asystent trenera Trzeciaka, Dariusz Kłus. Solidaryzując się jednak ze swoim bezpośrednim przełożonym, nie przyjął propozycji. Potem w Jastrzębiu Zdroju pojawił się na rozmowach Łukasz Surma. 44-letni szkoleniowiec w ubiegłym roku zakończył współpracę z Garbarnią Kraków i od tej pory pozostaje bez przydziału klubowego.

W nowym rozdaniu klub z Harcerskiej nie ogłosił jeszcze nazwisk najbliższych współpracowników trenera Kurdziela, ale według nieoficjalnych przecieków jego prawą ręką w randze asystenta zostanie Mariusz Muszalik, zaś funkcję trenera bramkarzy obejmie Mariusz Pawełek. To oznacza, że GKS Jastrzębie zakończy współpracę z trenerem bramkarzy Remigiuszem Danelem oraz asystentem, Łukaszem Wróblem. Ten ostatni pozostanie w strukturach klubowej Akademii i będzie odpowiadał za szkolenie rocznika 2013.

W poniedziałek zakończyła się kwarantanna kilkunastu zawodników GKS-u odesłanych na przymusową kwarantannę. We wtorek wznowili oni treningi z drużyną, przygotowując się do niedzielnego meczu z Koroną Kielce (początek o godzinie 18.00). W trakcie kwarantanny odizolowani zawodnicy pracowali indywidualnie w oparciu o szczegółowe wytyczne przygotowane przez sztab szkoleniowy, aby po powrocie do zajęć z całą drużyną być w możliwie optymalnej formie fizycznej.Trener Grzegorz Kurdziel na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług 25-letniego obrońcy Dominika Kulawiaka, który przechodzi rehabilitację po operacji więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie. Pod znakiem zapytania stoi występ o dwa lata młodszego od „Kuli” napastnika Dariusza Kamińskiego, który doznał kontuzji 14 listopada w ligowym meczu ze Skrą Częstochowa i opuścił boisko kwadrans przed zakończeniem spotkania.

Na zakończenie przypomnijmy, że wyjazdowy mecz ze Stomilem Olsztyn został przełożony na środę, 16 marca 2022 roku i rozpocznie się o godzinie 18:00.


Na zdjęciu: Trenerem bramkarzy GKS-u Jastrzębie najprawdopodobniej zostanie Mariusz Pawełek.

Fot.gksjastrzebie.com/Arkadiusz Kogut

Komentarze