Oferta dla Wolniewicza

Piłkarze GKS-u Jastrzębie przygotowania do sezonu 2019/2020 rozpoczną za niespełna dwa tygodnie. Na pewno nie będzie w nich uczestniczył środkowy obrońca, Kamil Szymura. 29-letni zawodnik 12 czerwca przejdzie zabieg artroskopii kolana, a rehabilitacja potrwa od czterech do sześciu tygodniu. Trener Jarosław Skrobacz nie łudzi się więc, że „Szimi” będzie do jego dyspozycji w pierwszych kolejach najbliższego sezonu ligowego. Przypomnijmy, że start rozgrywek Fortuna I ligi zaplanowano na 27 lipca.

Jastrzębianie szukają więc kandydatów do gry na środku obrony. Wypożyczony wiosną z Górnika Zabrze Adam Wolniewicz otrzymał propozycję 2-letniego kontraktu w Jastrzębiu. Wychowanek Gwiazdy Ruda Śląska przebywa w tej chwili na wakacjach, po powrocie będzie musiał zastanowić się nad ofertą GKS-u. Jeżeli będzie zainteresowany tą propozycją, pozostaną do uzgodnienia warunki rozstania z klubem z Roosevelta.

O wielce prawdopodobnej przeprowadzce napastnika Kamila Adamka do Podbeskidzia Bielsko-Biała informowaliśmy już wcześniej. Klub spod Klimczoka zainteresowany jest również lewym obrońcą jastrzębian, Dawidem Gojnym. Wychowanek wodzisławskiej Odry miał bardzo udany sezon i Podbeskidzie nie jest jedynym klubem, który się nim interesuje. Jastrzębianie na razie nie zamierzają jednak pozbywać się niespełna 25-letniego defensora, a przynajmniej nie za przysłowiową „czapkę gruszek”. Kontrakt Gojnego z GKS-em wygasa 30 czerwca 2020 roku, więc transfer jest możliwy już tego lata, ale po wpłaceniu kwoty satysfakcjonującej klub z Jastrzębia-Zdroju.

Trener Skrobacz poszukuje również bramkarza, najlepiej o statusie młodzieżowca. Na razie w kadrze GKS-u jest tylko dwóch zawodników grających na tej pozycji. Niekwestionowany numer jeden na tej pozycji, Grzegorz Drazik, na razie kuruje się po kontuzji stawu obojczykowo-barkowego, z kolei 20-letni Mateusz Kurzanowski nie zdążył jeszcze zadebiutować w I lidze. Do tej pory grał wyłącznie w sparingach. Po okresie wypożyczenia do III-ligowej Soły Oświęcim wróci Bartosz Szelong, lecz wątpliwe, by sztab szkoleniowy I-ligowca chciał go włączyć do kadry na następny sezon. Zostanie więc najprawdopodobniej znowu wypożyczony, drugim możliwym wariantem jest rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze