GKS Katowice. Pierwsze podpisy

Sprowadzenie Michała Gałeckiego to pierwszy tak wymierny owoc pracy dyrektora Roberta Góralczyka w Katowicach. Niespełna tydzień temu obaj reprezentowali jeszcze barwy III-ligowego Motoru w zamykającym sezon meczu z Wiślanami Jaśkowice (4:3), a teraz łączyć ich będzie walka o dobro GieKSy.

– Współpracowałem z Michałem przez ostatnie osiem miesięcy w Motorze Lublin. Mimo młodego wieku jest to bardzo doświadczony gracz, który ma za sobą grę na różnych szczeblach rozgrywkowych, w tym epizod ekstraklasowy. Jako defensywny pomocnik jest dobrze zdyscyplinowany taktycznie. Ważne było dla nas również to, iż pochodzi z Górnego Śląska. Wierzę, że jego umiejętności i przebyta dotąd droga pozwolą mu dobrze funkcjonować na Bukowej – mówi dyrektor Góralczyk.

Gałecki dla Motoru rozegrał w poprzednim sezonie 28 meczów. Jesienią 2017 roku zanotował ekstraklasowe przetarcie w Sandecji Nowy Sącz (2 występy), z którą wcześniej świętował awans. W II lidze miał dotąd okazję rywalizować w barwach tylko jednego klubu: sąsiedniego, bo Rozwoju, w którym grał dwukrotnie (II-ligowa wiosna 2014 i I-ligowy sezon 2015/16). Podkreślmy, że nie jest spokrewniony z ikoną klubu ze Starej Ligoty, czyli Przemysławem Gałeckim. „Gała” – to „Gała”, a na Michała Gałeckiego przy Zgody 28 mawiano „Gałeczka”.

23-latek urodził się w Rydułtowach. Zaczynał w Gosławiu Jedłownik i Naprzodzie Czyżowice, skąd bardzo szybko wyłowiła go Arka Gdynia. Był powoływany do juniorskich reprezentacji Polski.

– GKS był bardzo konkretny i zdeterminowany, by mnie pozyskać. Pochodzę ze Śląska, dlatego wiem, jaki to klub i jaką ma historię. Przyszedłem z zamiarem, żeby pomóc – przyznaje Michał Gałecki.

Drugim zawodnikiem, który został zakontraktowany wczoraj przez GieKSę, jest Grzegorz Janiszewski. To również 23-letni zawodnik, tyle że środkowy obrońca. Zmienił klub, ale nie ligę, bo przez dwa ostatnie sezony reprezentował barwy Stali Stalowa Wola. Wcześniej grał w Polonii Warszawa i Zniczu Pruszków. Jest wychowankiem Wisły Płock. – Grzegorz to solidny środkowy obrońca, który zdążył dobrze poznać specyfikę drugiej ligi. Dysponuje dobrym warunkami fizycznymi, które pomagają mu w pojedynkach. Jest bardzo pracowity i ma w sobie ogromną chęć dalszego rozwoju, co było dla nas bardzo ważne, bo na tym etapie naszej pracy właśnie takich zawodników potrzebujemy – podkreśla dyrektor Góralczyk.

Janiszewski i Gałecki, podpisali z GKS-em 2-letnie kontrakty. Obaj zaczęli w środę z drużyną przygotowania do sezonu.

Na zdjęciu: Michał Gałecki nie tak dawno grał w I-ligowym Rozwoju, a wczoraj związał się z II-ligowym GKS-em. Katowicki znak trudnych czasów futbolowych…

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze