Górnik II Zabrze – Stal Brzeg. Bardzo trudny powrót

Miesięczna przerwa od zmagań o punkty nie wpłynęła dobrze na rezerwy Górnika.

Po przegranej (1:2) w Legnicy przyszło im przełknąć gorycz porażki ze Stalą, a w sobotę podejmą będącego ostatnio na fali Pniówka Pawłowice. W zaległym meczu 11. kolejki przewaga gości nie podlegała dyskusji, choć w ich szeregach zabrakło Da­miana Celucha i Dariusza Zapoto­cznego. Losy spotkania mogły zostać rozstrzygnięte już przed przerwą, ale Michał Maj i Dawid Kamiński nie byli w stanie pokonać Maksymiliana Ćwika, a następnie Jakuba Szymajdy, który zastąpił kontuzjowanego (przywodziciel) kolegę. Konsekwentnie grająca Stal swego dopięła po zmianie stron, kiedy do siatki trafił Maj. Po 8 minutach jego śladem poszedł Kamiński i wydawało się, że losy spotkania zostały przesądzone. Co prawda w 82 min nadzieję na korzystny wynik przywrócił rezerwowy Dominik Skiba, ale już pierwsza akcja po wznowieniu gry od środka przyniosła drugie trafienie Kamińskiego i mecz praktycznie został „zamknięty”. Dzięki zwycięstwu w Zabrzu drużyna z Opolszczyzny poprawiła swoją pozycję, bo gdyby straciła punkty, mogłaby się „zakopać” w dolnym rejonie tabeli, z którego trudno by się było jej wygrzebać.

Górnik II Zabrze – Stal Brzeg 1:3 (0:0)

0:1 – Maj, 53 min, 0:2 – Kamiński, 61 min, 1:2 – Skiba, 82 min, 1:3 – Kamiński, 83 min

GÓRNIK II: Ćwik (33. Szymajda) – Jaksik (73. Skiba), Szymański, Winglarek, Szkudlarek – Pranica (46. Kobylarczyk), Flak, Baranowicz, Lukoszek (83. Zielonka) – Korbecki, Zawada (46. Kulanek). Trener Marcin PRASOŁ.

STAL: Szady – Maj, Danielik, Banach, Kowalski – Kuriata (75. Niewieściuk), Niemczyk (46. Ogrodowski), Jaros (75. Łukawiecki), Kamiński, Sypek (85. Podgórski) – Dychus (68. Borycka). Trener Marcin DOMAGAŁA.