Górnik Zabrze. Spotkanie z władzami

Przed startem ligowego sezonu w klubie z Zabrza doszło do spotkania na szczycie.


W ostatnich dniach w ekipie 14-krotnego mistrza Polski sporo się działo. Przede wszystkim, jak kilka tygodni mówił na łamach „Sportu” pełniący obowiązki prezesa Tomasz Młynarczyk, doszło do zmiany na stanowisku szefa klubu.

Prezes Młynarczyk po 5 miesiącach ustąpił miejsca profesorowi Arkadiuszowi Szymankowi, który przez ostatnie 6 lat kierował młodzieżowym klubem Ajaks Częstochowa, ze świetnym zresztą skutkiem. I nie chodzi tutaj o wyniki sportowe, ale o to, kogo klub zdołał wyszkolić i wypuścić w świat, a są to zawodnicy samego Liverpoolu, Jakub Ojrzynski i Mateusz Musiałowski, będący zawodnikiem Bradford City Olivier Sukiennicki czy Kacper Trelowski (Raków Częstochowa) i Adam Mesjasz (Skra Częstochowa). W Ajaksie pierwsze kroki stawiała także reprezentantka Polski Małgorzata Mesjasz, która teraz gra w Turbine Poczdam.

W Zabrzu chcieliby iść podobną drogą. Akademia Górnika ma przecież nieporównywalnie lepsze warunki, niż z powodzeniem kierowany wcześniej przez profesora Szymanka Ajaks.

– Ustaliliśmy z właścicielem, że będziemy się starali małymi kroczkami piąć do góry, zarówno w sferze sportowej, jak i organizacyjnej. Nie będziemy na pewno stosować żadnych działań rewolucyjnych czy nagłych zmian. Mam świadomość, że Górnik Zabrze to wspaniały klub z wielką historią. To jest klub, któremu kibicowałem jako dziecko i któremu kibicowali moi rodzice. Mam świadomość z tyłu głowy dużej odpowiedzialności, ale postaram się z tym wszystkim zmierzyć – mówił nam zaraz po swojej nominacji w poniedziałek nowy prezes Górnika.

Szybko doszło też do spotkania profesora Szymanka z pracownikami klubu, właścicielem, a także oczywiście trenerem Janem Urbanem. Odbyło się ono w obecności zarządu Górnika w siedzibie klubu.

– Nie ma Zabrza bez Górnika i nie ma Górnika bez Zabrza. Jestem przekonana, że zarząd z nowym prezesem na czele, wspólnie z trenerem Janem Urbanem i całym zespołem, dołożą wszelkich starań byśmy wszyscy jako kibice Trójkolorowych, mogli być dumni z naszej drużyny – cytuje prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik oficjalna strona Górnika.

– To wielkie wyróżnienie, zaszczyt, ale także ogromna odpowiedzialność i wyzwanie stanąć u sterów zarządu Górnika Zabrze. To wielki klub z wielką historią, wspaniałym stadionem i oczywiście niesamowitymi kibicami, którzy są absolutną dumą Górnika. Władze miasta bardzo troszczą się o klub, o to, aby wszystko działało tak jak powinno. Mam nadzieję, że krok po kroku będziemy realizować oczekiwania zarówno kibiców jak i właściciela. Spotkanie, choć bardzo merytoryczne, upłynęło w bardzo przyjaznej i dobrej atmosferze. To dobrze rokuje na przyszłość, to miłe gdy człowiek przychodzi w nowe miejsce i jest powitany uśmiechem i serdecznością. Jestem świadom wymagań i zapewniam, że dołożę maksymalnych starań, aby tym wymaganiom sprostać. Chciałbym jeszcze raz podziękować za nominację na stanowisko prezesa zarządu Górnika. Znamy cele, znamy plany i zabieramy się do pracy – mówi prezes Szymanek.


Na zdjęciu: Nowy prezes Górnika Arkadiusz Szymanek, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik i trener Jan Urban.
Fot. Paweł Janicki/gornikzabrze.pl