Macierzysty klub Kazimierza Moskala

Gościbia Sułkowice ma już 100 lat. Wprawdzie w małopolskiej rodzinie piłkarskiej starszych klubów nie brakuje, ale nie każdy z nich może się pochwalić wychowaniem reprezentanta Polski.


Gościbia do tych wyjątków należy. Na murawie w Sułkowicach pierwsze piłkarskie kroki stawiał Kazimierz Moskal. To 6-krotny reprezentant kraju, 4-krotny mistrz kraju, 3-krotny zdobywca Superpucharu Polski oraz 2-krotny zdobywca Pucharu Polski. Obecny trener beniaminka ekstraklasy ŁKS-u Łódź poprowadził w ramach jubileuszowych niespodzianek zajęcia dla najmłodszych, szukając swoich następców.

Nie tylko o nim dyskutowano jednak podczas obchodów 100-lecia klubu. Wiele wspomnień dotyczyło także największych sukcesów piłkarzy, którzy 5-krotnie triumfowali w rozgrywkach wojewódzkiego Pucharu Polski i dzielnie, choć bez sukcesu, rywalizowali o awans do III ligi. Przy tej okazji padały też nazwiska kolejnych piłkarskich wizytówek Gościbii i Sułkowic, m.in: Krzysztof Tyrpa – znany z gry w ekstraklasie w Hutniku Kraków, Leszek Lisowski – mający za sobą debiut w ekstraklasie w barwach Wisły Kraków, czy Wojciech Rączka – grający w Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Nie zabrakło wyróżnień dla najwybitniejszych działaczy, którzy przyczyniają się do rozwoju piłki nożnej w Sułkowicach. Wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Zdzisław Kapka uhonorował medalem 110-lecia MZPN sam klub, Uhonorowano też dwie najbardziej wspierające działalność klubu firmy – „Juco Sp z.o.o” i „Kuźnia SA”. Złote Honorowe Odznaki MZPN otrzymali: Jan Ostafin, Marian Nędza, Jan Stokłosa, Jan Łaski i Bronisław Ryś, natomiast srebrne: Ewa Świerczyńska, Mariusz Stokłosa, Janusz Tyrawa, Leszek Tyrawa, Edward Łaski i Stanisław Profic.


Czytaj także w kategorii PIŁKA NOŻNA


W piłkarskim akcencie dwudniowych obchodów rozegrano mecz pomiędzy oldbojami Gościbii i Wisły Kraków. Goście wygrali 3:1, ale najważniejsze było to, że kilkuset kibiców oglądających to widowisko miało okazję podziwiania gwiazd sprzed lat.

JaD


Na zdjęciu: Gościbia Sułkowicema się czym pochwalić.

Fot. KS Gościbia Sułkowice


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.