Wynik się zgadza

„Miedzianka” w próbie generalnej przed startem rozgrywek uporała się z drugoligowym KKS-em 1925 Kalisz.

Na tydzień przed inauguracją rozgrywek Fortuna 1. Ligi Miedź Legnica pokonała w grze kontrolnej drugoligowy KKS 1925 Kalisz 2:1. W przyszłą niedzielę drużyna znad Kaczawy zmierzy się na własnym boisku z GKS-em Katowice.

W sobotnim sparingu prowadzenie dla pierwszoligowca z Legnicy zdobył w 39 minucie Kameruńczyk Emmanuel Agbor. Bramkarza gości Macieja Krakowiaka próbował zaskoczyć Mehdi Lehaire, lecz niespełna 31-letni golkiper odbił futbolówkę. Dopadł do niej Kamil Drygas i obsłużył Agbora, który z bliska wpakował ją do siatki. Bliski podwyższenia prowadzenia był w 42 minucie Damian Michalik, lecz po jego uderzeniu piłka „ostemplowała” słupek.

Drugiego gola dla „Miedzianki” strzelił w 73 minucie z rzutu karnego Nemanja Mijuszković – „jedenastkę” chwilę wcześniej wywalczył Kamil Antonik. Honorowego gola dla podopiecznych Pawła Ozgi strzelił – również z rzutu karnego – Bartłomiej Putno. Goście w Legnicy testowali kilku zawodników, w tym gronie byli Jakub Pek (Pogoń Siedlce), Adam Dębiński (Widzew Łódź), Aleksander Biegański (GKS Tychy), Bartosz Łuczak (Piast Gliwice), Hubert Muszyński (Śląsk II Wrocław).

Miedź Legnica – KKS Kalisz 2:1 (1:0)

1:0 – Agbor, 39 min, 2:0 – Mijuszković, 73 min (karny), 2:1 – Putno 81 min (karny).

MIEDŹ: Mądrzyk (59. M. Abramowicz) – Hartherz, Hoogenhout, Mijuszković, Carolina (81. Kostka) – Antonik (77. Guzdek), Drygas (69. Stanclik), Tront (59. Pierzak), Lehaire, Michalik (59. Drzazga) – Agbor. Trener Radosław BELLA.

KALISZ: Krakowiak – Białczyk, Gawlik, Kieliba, Maroszek – Pek, Dębiński – Janiak, Gordillo, Koczy – Arai. II połowa: Krakowiak – Głaz, Muszyński, Gęsior, Maroszek – Pek, Łuczak, Putno, Staszak, Biegański – Szewczyk. Trener Paweł OZGA.

Żółta kartka: Gawlik.

Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.