Graj w LOTTO Fantasy Ekstraklasa!

Wszyscy kibice śledzący mecze ulubionych drużyn w PKO BP Ekstraklasie powinni spróbować swoich sił także w LOTTO Fantasy Ekstraklasa. Największy manager piłkarski w Polsce daje możliwość rywalizacji zarówno z graczami z całego kraju jak i ze znajomymi. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody o wartości ponad 20 tysięcy złotych!

LOTTO Fantasy Ekstraklasa już na stałe wpisała się w krajobraz rozgrywek o tytuł najlepszej drużyny w Polsce. W tle piłkarskich zmagań toczy się bowiem niemniej zacięta rywalizacja o miano najlepszego specjalisty od Ekstraklasy. Konkurs stanowi idealne dopełnienie piłkarskich emocji. Daje także możliwość ekscytującej rywalizacji wśród kibiców tych samych drużyn oraz kumpli, których łączy pasja do futbolu.

Na czym polega LOTTO Fantasy Ekstraklasa

Każdy z użytkowników układa własny skład złożony z zawodników klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. W drużynie musi znajdować się 15 piłkarzy. Do zadań managera należy również wyznaczenie kapitana, a także – w razie potrzeby – przeprowadzanie transferów co kolejkę. Piłkarze punktują m.in. za gole, asysty, wygrane mecze, występ w pierwszym składzie, liczbę obronionych strzałów (bramkarze), czy zachowanie czystego konta (bramkarze i obrońcy). Zawodnicy dostają ujemne punkty za otrzymane kartki, niewykorzystanie rzutu karnego, czy strzelenie gola samobójczego. Wszyscy uczestnicy rywalizują m.in. w klasyfikacji generalnej, regionalnej, kolejkowej, miesięcznej oraz w klasyfikacjach klubowych.

LOTTO Fantasy Ekstraklasa dostępna jest pod adresem fantasy.ekstraklasa.org oraz w oficjalnej aplikacji Ekstraklasy. Po założeniu drużyny kibice mogą dołączać do lig prywatnych oraz klubowych. Każdy z osiemnastu klubów występujących w PKO Bank Polski Ekstraklasie posiada w konkursie swoją ligę.

Już teraz zarejestruj się, stwórz własną jedenastkę i rywalizuj z innymi! Na najlepszych menedżerów czekają atrakcyjne nagrody. Pula nagród w tej edycji wynosi ponad 20 tysięcy złotych! Zwycięzca edycji wiosennej otrzyma Iphone`a 14 Plus, zdobywca drugiego miejsca kamerę GOPro, a trzeciego okulary marki Oakley. Dodatkowo trzej najlepsi managerowie w każdym miesiącu otrzymają oryginalną koszulkę meczową wybranego klubu PKO Bank Polski Ekstraklasy.

W LOTTO Fantasy Ekstraklasa grają najzagorzalsi sympatycy ekstraklasowych drużyn, kibice oglądający naszą ligę nieregularnie, ale także dziennikarze i piłkarze. W ubiegłym sezonie użytkownicy zarejestrowali ponad 100 tysięcy drużyn!

W poprzedniej edycji nowościami były opcje „kapitanów dwóch” i „ławka punktuje”. W obecnej odsłonie wprowadzony został Joker w talii trenera. Uruchomienie tej opcji powoduje, że do punktacji naszej drużyny będą się liczyć podwójne punkty zawodnika ze składu podstawowego. Musi to być zawodnik z najwyższą liczbą punktów, ale też taki, który nie jest kapitanem i kosztuje maksymalnie 2.0 mln. W trakcie jednej edycji funkcja ta może zostać użyta tylko raz i jest dostępna wyłącznie dla użytkowników PREMIUM.

Numer Miesiąca

Oficjalnym partnerem Fantasy Ekstraklasy jest Totalizator Sportowy wraz z marką LOTTO. Partner główny wspólnie z Ekstraklasą przyznaje także nagrodę dla wyróżniających się piłkarzy oraz drużyn w każdym miesiącu i w całym sezonie.

Nagroda Numer Miesiąca wręczana jest wyróżniającym się statystycznie piłkarzom lub drużynom PKO Bank Polski Ekstraklasy. Wybór oparty jest na tradycyjnych statystykach oraz na danych biegowych. W każdym miesiącu Ekstraklasa wspólnie z Totalizatorem Sportowym decyduje, które statystyki lub rekordy zostaną nagrodzone. Wygrać może zarówno piłkarz z największą liczbą asyst lub sprintów, jak i drużyna, która miała najwyższy procent posiadania piłki lub celnych podań.

Ostatnim zdobywcą nagrody był w listopadzie Vladislavs Gutkovskis z Rakowa Częstochowa. Łotysz strzelił cztery gole w trakcie 45 minut meczu 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Już po siedmiu minutach zmagań z Wisłą Płock napastnik miał na koncie dublet. W ostatnim kwadransie 1. połowy dorzucił do tego kolejne dwa trafienia. Stał się dzięki temu pierwszym zawodnikiem z więcej niż trzema zdobytymi bramkami w meczu najwyższej polskiej ligi od Tomasa Pekharta w edycji 2020/2021. W początkowych 45 minutach, jako ostatni przed graczem Rakowa Częstochowa, dokonał tego natomiast Marcin Robak w kampanii 2013/2014!

NUMER MIESIĄCA 2022/2023:

  • Listopad 2022: Vladislavs Gutkovskis (Raków Częstochowa) – 4 gole w jednym meczu
  • Październik 2022: Vladan Kovacević (Raków Częstochowa) – 738 minut bez straty gola
  • Wrzesień 2022: Damian Kądzior (Piast Gliwice) – udział w każdym z 6 goli swojej drużyny
  • Sierpień 2022: Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk) – 300. mecz rozegrany w Ekstraklasie (pierwszy obcokrajowiec)
  • Lipiec 2022: Wisła Płock – 3 pierwsze mecze sezonu z co najmniej 3 golami strzelonymi

Ze wszystkich zawodników oraz zespołów nagrodzonych statuetkami w poszczególnych miesiącach, to komisja złożona z przedstawicieli Ekstraklasy SA oraz Totalizatora Sportowego wybiera zdobywcę nagrody „Numer Sezonu”. Nagrodę piłkarz lub drużyna odbiera na uroczystej Gali Ekstraklasy, gdzie co roku wyróżniani są najlepsi w sezonie.