Granica Ruptawa. „Reset” w Egipcie

Trener Granicy Ruptawa Tomasz Ciemięga stracił posadę po… zwycięskim meczu.


W miniony poniedziałek, 22 listopada, posadę trenera występującej w lidze okręgowej Granicy Ruptawa stracił Tomasz Ciemięga. 45-letni szkoleniowiec w klubie z dzielnicy Jastrzębia Zdroju pracował od jesieni 2017 roku, gdy zastąpił na tym stanowisku Adama Śmigielskiego.

Klub wydał na ten temat bardzo lakoniczny komunikat. Czytamy w nim między innymi: „Granica Ruptawa informuje, że 22.11.2021 roku dotychczasowy trener pierwszej drużyny Tomasz Ciemięga przestał pełnić funkcję trenera klasy okręgowej. Umowa z 45-letnim szkoleniowcem została rozwiązana za porozumieniem stron. W najbliższych dniach treningi pierwszego zespołu prowadzić będą Arkadiusz Syrek – dotychczasowy asystent trenera Tomasza Ciemięgi oraz trener drugiego zespołu, Tomasz Kłus”.

„Ciekawostką przyrodniczą” jest fakt, że trener Ciemięga stracił pracę po… zwycięskim meczu swojej drużyny z Gwiazdą Skrzyszów. Granica wygrała na wyjeździe to spotkanie 3:2. – Zarząd klubu podjął decyzję o moim zwolnieniu jeszcze przed ostatnim meczem, chociaż ja akurat się o tym dowiedziałem już po spotkaniu w Skrzyszowie – powiedział Tomasz Ciemięga.

– Widocznie moi zwierzchnicy uznali, że wyniki drużyny w minionej rundzie nie były zadowalające. Być może doszło do klasycznego zmęczenia materiału, bo pracowałem w Granicy cztery lata i miesiąc. Co teraz zamierzam robić? Jutro jadę z rodziną na urlop do Egiptu, a po powrocie zamierzam trochę odpocząć od futbolu. Nie wykluczam jednak, że w przyszłości jeszcze wrócę na ławkę trenerską.


Na zdjęciu: Przygoda Tomasza Ciemięgi z Granicą Ruptawa dobiegła końca…

Fot. granica.ruptawa.facebook

Komentarze