Rozstajne drogi

Grzegorz Kurdziel nie będzie już trenerem GKS-u Jastrzębie, dołączył do saudyjskiego Abha Club, którego trenerem jest Czesław Michniewicz.


Drugoligowy GKS Jastrzębie stracił tego lata nie tylko dwóch najbardziej bramkostrzelnych piłkarzy (Daniela Stanclika i Dariusza Kamińskiego), ale również trenera. W nadchodzącym sezonie szkoleniowcem drużyny z Harcerskiej nie będzie już bowiem Grzegorz Kurdziel, który dołączył do sztabu saudyjskiego klubu Abha Club. Niespełna 47-letni Kurdziel będzie w nim prawą ręką byłego selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza, a oprócz niego sztab tworzą jeszcze Gerard Juszczak (analityk) i Paweł Primel (trener bramkarzy).


Czytaj więcej o II lidze


Grzegorz Kurdziel był trenerem GKS-u Jastrzębie od 29 listopada 2021 roku, gdy przejął drużynę po Jacku Trzeciaku. Do końca sezonu 2022/2023 prowadził zespół z Harcerskiej w 52. oficjalnych meczach, odnosząc 17 zwycięstw, 11 spotkań remisując i ponosząc 24 porażki. Bilans bramkowy 62:75 (ostatni sezon 41:45).

Dwudziestego siódmego stycznia br. zarząd GKS-u Jastrzębie powierzył funkcję dyrektora do spraw rozwoju klubu Damianowi Wróblowi. Przed przyjściem do klubu z Jastrzębia Zdroju pracował w Zagłębiu Sosnowiec, gdzie pełnił funkcję najpierw dyrektora ds. skautingu Akademii Zagłębia, a później dyrektora ds. rozwoju klubu. W GKS-ie Jastrzębie wiele się nie napracował, bo przed kilkoma dniami został w II-ligowej Chojniczance dyrektorem sportowym. Nie ma co, facet zmienia kluby i miejsca pracy jak rękawiczki.


Fot. gksjastrzebie.com


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.