Zobacz
Do góry

Gwiazdy znów w Gliwicach

Na lekkoatletycznej arenie w Gliwicach, przy ul. Syriusza 30, już w niedzielę odbędzie się II edycja Grand Prix Gliwic z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd królowej sportu.


Pula nagród dla startujących to 30 tys. zł. Największą będzie mistrz Europy w pchnięciu kulą Michał Haratyk, który wystąpi w parze z czwartą zawodniczką mistrzostw naszego kontynentu, Klaudią Kardasz. Pchać kulę będzie też trzecia zawodniczka ME 2016 Emel Dereli z Turcji.

W biegach sprinterskich kobiet dwie z „aniołków Matusińskiego” – Anna Kiełbasińska i Patrycja Wyciszkiewicz – będą rywalizowały z Brytyjką Anyiką Onuorą, brązową medalistką igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro w sztafecie 4×400. Na 200 m mężczyzn Remigiusz Olszewski, Karol Zalewski, Rafał Omelko, Jakub Krzewina i Dariusz Kowaluk będą ścigać się z aktualnym mistrzem świata juniorów Brytyjczykiem Jonem Efoloko oraz z Brazylijczykiem Jorge Videsem, legitymującym się ciekawymi rekordami życiowymi (10,08 na 100 m oraz 20,34 na 200).

Na Kusocińskiego za darmo! Za 2 lata na Śląskim MŚ sztafet?!

Na swoim koronnym dystansie 400 m przez płotki wystąpi wicemistrzyni Europy 2016 Joanna Linkiewicz. Na 800 m Anna Sabat, piąta zawodniczka mistrzostw Europy, będzie rywalizować m.in. z mistrzynią świata z 2015 Białorusinką Mariną Arzamasową oraz koalicją zawodniczek zagranicznych, m.in z Kenii.

Grand Prix Gliwic, po raz pierwszy zorganizowany w 2018 roku, od razu trafił na listę najlepiej ocenianych mityngów – na 6. miejscu w Polsce oraz 108. w świecie (na 775 sklasyfikowanych tego typu turniejów). Początek niedzielnej imprezy od godz. 15.00.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Teraz Słowenia. Szacunek dla osiągnięć. Na miarę podium!

  W poniedziałkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  jac17 listopada 2019
 • Michał Świącik: Bez żużla nie ma życia

  Na szczęście w Częstochowie jest wielu ludzi „chorych” na punkcie żużla. Między innymi ja - mówi Michał Świącik, prezes Włókniarza Częstochowa.

  Piotr Tomalski17 listopada 2019
 • Karol Danielak: Pomogło osłabienie rywala

  Rozmowa z Karolem Danielakiem, pomocnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała.

  Radosław Mitura17 listopada 2019
 • Statystyki po stronie mistrza

  Piast Gliwice pierwszą część sezonu zasadniczego ekstraklasy zakończył z 28 punktami i drugim miejscem w tabeli. Przeanalizowaliśmy szczegółowo statystyki mistrza Polski,...

  KRIS17 listopada 2019
 • Skandal w Jerozolimie

  Dobre spotkanie reprezentacji Polski, która pewnie wygrała na wyjeździe z Izraelem 2:1. Bramki zdobywali Grzegorz Krychowiak i Krzysztof Piątek. Mecz zakończył...

  Michał Zichlarz16 listopada 2019
 • Stracone punkty

  Prowadzenie 2:0 i obroniony przez Konrada Jałochę rzut karny nie wystarczyły tyszanom, żeby wygrać mecz

  Jerzy Dusik16 listopada 2019
 • 7 goli „Niebieskich” z czerwoną latarnią! Ale było trochę strachu

  Ruch Chorzów w ostatnim tegorocznym meczu przy Cichej 6 pokonał LZS Starowice Dolne 7:2. Beniaminek zamykający trzecioligową tabelę postraszył „Niebieskich”, dwukrotnie...

  Maciej Grygierczyk16 listopada 2019
 • Lider wygrał w Zawierciu

  Siatkarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie przegrali we własnej hali z Projektem Warszawa 2:3.

  maw16 listopada 2019
 • Myga: Pół reprezentacji z Zagłębia

  Zbigniew Myga, który 12 listopada obchodził 80 urodziny, wspomina mecze Izrael - Polska z punktu widzenia zawodnika i trenera.

  Jerzy Dusik16 listopada 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com