Gwiazdy znów w Gliwicach

Pula nagród dla startujących to 30 tys. zł. Największą będzie mistrz Europy w pchnięciu kulą Michał Haratyk, który wystąpi w parze z czwartą zawodniczką mistrzostw naszego kontynentu, Klaudią Kardasz. Pchać kulę będzie też trzecia zawodniczka ME 2016 Emel Dereli z Turcji.

W biegach sprinterskich kobiet dwie z „aniołków Matusińskiego” – Anna Kiełbasińska i Patrycja Wyciszkiewicz – będą rywalizowały z Brytyjką Anyiką Onuorą, brązową medalistką igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro w sztafecie 4×400. Na 200 m mężczyzn Remigiusz Olszewski, Karol Zalewski, Rafał Omelko, Jakub Krzewina i Dariusz Kowaluk będą ścigać się z aktualnym mistrzem świata juniorów Brytyjczykiem Jonem Efoloko oraz z Brazylijczykiem Jorge Videsem, legitymującym się ciekawymi rekordami życiowymi (10,08 na 100 m oraz 20,34 na 200).

Na swoim koronnym dystansie 400 m przez płotki wystąpi wicemistrzyni Europy 2016 Joanna Linkiewicz. Na 800 m Anna Sabat, piąta zawodniczka mistrzostw Europy, będzie rywalizować m.in. z mistrzynią świata z 2015 Białorusinką Mariną Arzamasową oraz koalicją zawodniczek zagranicznych, m.in z Kenii.

Grand Prix Gliwic, po raz pierwszy zorganizowany w 2018 roku, od razu trafił na listę najlepiej ocenianych mityngów – na 6. miejscu w Polsce oraz 108. w świecie (na 775 sklasyfikowanych tego typu turniejów). Początek niedzielnej imprezy od godz. 15.00.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ