Hiszpański wieczór w Legnicy

Przy pierwszym golu dla „Miedzianki” asystę na swoim koncie może zapisać… bramkarz Resovii, Marcel Zapytowski.

19-letni golkiper beniaminka we własnym polu karnym złapał piłkę podaną przez kolegę z zespołu i arbiter nie miał wyjścia – podyktował rzut wolny pośredni. Paweł Tupaj lekko podał futbolówkę do Joana Romana, a Hiszpan potężnym uderzeniem obok muru posłał ją do siatki, strzelając w tzw. długi róg. Goście byli jeszcze chyba zamroczeni po tym ciosie, bo kilka minut później błędy popełnili Dawid Kubowicz i Michał Kuczałek, co skrzętnie wykorzystał Kamil Zapolnik. Pomocnik Miedzi oddał strzał z ostrego kąta i po raz drugi zmusił do kapitulacji Zapytowskiego. To był trzeci gol w tym sezonie zawodnika pozyskanego z Górnika Zabrze.

Gospodarze nie poprzestali na dwubramkowej zaliczce i jeszcze przed przerwą, po koronkowej akcji, strzelili trzeciego gola. Damian Tront zagrał do Zapolnika, ten odegrał z pierwszej piłki do Romana, który w polu karnym ograł obrońcę Resovii i uderzeniem z 8. metrów po raz drugi wpisał się na listę zdobywców bramek.

Trzy minuty po przerwie nikt już nie miał wątpliwości, że w Legnicy mamy do czynienia z hiszpańskim wieczorem. Zapolnik ponownie uruchomił Romana, Hiszpan najpierw trafił w obrońcę rywali, ale poprawka była już bezbłędna. W ten sposób Roman skompletował hat-tricka! Niewiele brakowało, by „łakomstwo” Hiszpana na tym się nie skończyło, bo w 56 min. po jego strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki bramki gości.

Miedź Legnica – Apklan Resovia 4:0 (3:0)

1:0 – Roman, 19 min, 2:0 – Zapolnik, 25 min, 3:0 – Roman, 41 min, 4:0 – Roman, 48 min.

MIEDŹ: Hewelt – Zieliński, Musa, Biernat, Pietrowski – Tupaj (73. Śliwa) – Matuszek, Tront (66. Purzycki), Zapolnik (74. Bednarski), Roman (83. Panka) – Drzazga (65. Bartkowiak). Trener Jarosław SKROBACZ.

RESOVIA: Zapytowski – Geniec, Kubowicz, Zalepa, Adamski – Czernysz, Kuczałek (70. Wasiluk), Domoń (46. Kiełbasa), Hebel (78. Brychlik), Demianiuk (46. Dziubiński) – Rogalski (61. Twardowski). Trener Szymon GRABOWSKI.

Sędziował Sylwester Rasmus (Kończewice). Widzów 2528. Żółte kartki: Tront, Musa – Kubowicz, Kiełbasa, Adamski.