Hokej. Biało-czerwoni w Nottingham

Hokejowa reprezentacja Polski wraz ze spadkowiczami z elity Włochami i Wielką Brytanią oraz Koreą Płd., Litwa i Rumunią zagrają w Nottingham w mistrzostwach świata Dywizji 1A (od 29 kwietnia do 5 maja 2023 r.) – tak ustalono podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Hokejowej (IIHF) w Tampere.


Biało-czerwoni pod kierunkiem Roberta Kalabera powrócili na ten szczebel rozgrywkowy, wygrywając turniej w Tychach. Natomiast przyszłoroczne mistrzostwa świata odebrane Rosji będą rozegrane w Tampere i Rydze. Natomiast organizację turnieju 2026 r. powierzono Szwajcarii i rozegrane zostaną w Zurychu oraz Fryburgu.

Działacze PZHL na długo przed kongresem zgłosili chęć organizacji trzech mistrzostw świata: młodzieżowych, juniorów do lat 18 oraz juniorek. Ostatecznie przyznano dwa turnieje. Reprezentacja młodzieżowa (do lat 20) wystąpi na lodowisku im. braci Nikodemowiczów w Bytomiu w dniach 11- 17 grudnia. Nie mieliśmy żadnych konkurentów, bowiem włoska kandydatura została wycofana. Juniorki zagrają na „Jantorze” w Katowicach- Janowie. Natomiast mistrzostwa świata do lat 18 rozegrane zostaną w słoweńskim Bledzie.


Fot. Tomasz Kudala / PressFocusKomentarze