Hokej. Gra o prestiż

Zespół z Sosnowca, mimo rozlicznych kłopotów, chce zakończyć rozgrywki z podniesioną głową.


Hokeiści Zagłębia na finiszu sezonu zasadniczego nie mają już szans na poprawę 8. lokaty, ale zrealizowali podstawowy cel, czyli awansowali do play offu. Przed nimi cztery mecze: zaległe na własnym lodzie z Sanokiem i w Jastrzębiu, potem w Oświęcimiu oraz z Katowicami. W jakieś mierze mogą zadecydować kto wygra pierwszą część rozgrywek i do play offu przystąpi z nr 1.

Grzegorz Klich, trener sosnowiczan, nie ukrywa, że ostatnie spotkania to gra o prestiż oraz forma przygotowania do drugiej części sezonu. Dokonuje więc pewnych rotacji w składzie, by zestawić optymalne formacje na I rundę play off.

– Cieszymy się z awansu do play offu, bo Zagłębie dawno w nim nie grało, ale mogliśmy się pokusić o nieco większy dorobek punktowy i być ewentualnie o jeden szczebel w tabeli wyżej. Mieliśmy wiele problemów zdrowotnych i kiepski okres na przełomie listopada i grudnia. Mój zespół i ten z z Sanoka jest na porównywalnym poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Nie tak dawno przełamaliśmy złą passę i wygraliśmy z nim na ich lodzie. Chcielibyśmy wygrać po raz kolejny.

Zagłębie jest pierwszym wyborem w play offie, bo każda drużyna chciałaby się z nim spotkać w I rundzie. To rywal teoretycznie słabszy, a ponadto z punktu logistycznego lepiej jest jechać do Sosnowca niż przykładowo do Torunia.

– To my możemy zdecydować z kim się zmierzymy w play offie – uśmiecha się trener Klich.

– Po odrobieniu w weelend zaległości jedziemy do Oświęcimia i gościmy GKS Katowice, czyli spotykamy się z zespołami rywalizującymi o pierwsze miejsce. W meczach z wyżej notowanymi drużynami gra nam się zdecydowanie lepiej, bo nie mamy nic do stracenia. Chcemy się pokazać z dobrej strony i wysłać sygnał, że w play offie nie będzie z nami łatwo, bo nie chcemy skończyć sezonu na czterech meczach.

Zagłębie może liczyć na wzmocnienie, bo Lukas Lundvald, 26-letni napastnik, po kilku meczach nieobecności wraca do składu. Duńczyk miał problemy z wymiarem sprawiedliwości w Szkocji, gdzie występował i został ukarany grzywną za pobicie przed jednym z barów. A potem miał problemy rodzinne.

WEEKEND NA TAFLACH

POLSKA HOKEJ LIGA

Piątek, 11 lutego
TYCHY, 18.00: GKS – Tauron Podhale Nowy Targ (2:0, 6:1, 3:2, 1:2) *
SOSNOWIEC, 19.00: Zagłębie – Ciarko STS Sanok (0:6, 2:3D, 2:4, 3:2)

Niedziela, 13 lutego
JASTRZĘBIE, 17.00: JKG GKS – Zagłębie Sosnowiec (2:4, 1:7, 2:3K, 1:2)
* dotychczasowe mecze

MHL/I liga
Polonia Bytom – ŁKH Łódź (niedz. 18.30)

PLHK
Polonia Bytom – Unia Oświęcim (sob. 18.00), Kozice Poznań – Stoczniowiec Gdańsk (sob. 18.45 i niedz. 9.45). Podhale Nowy Targ – Cracovia (sob. 9.00)


Na zdjęciu: Tomasz Kozłowski jest kapitanem Zagłębia i jednym jego z liderów.
Fot. Rafał Rusek/PressFocus.pl