Hokej. Liga bez Podhala?

Zagłębie Sosnowiec i Energa Toruń otrzymały licencje na występy w Polskiej Hokej Lidze w zbliżającym się sezonie. Działacze obu klubów dopełnili formalności i uzupełnili dokumenty związane z budżetem.


Niestety „czarne chmury” zebrały się nad 19-krotnym mistrzem Polski, Podhalem Nowy Targ. Wieści napływające z Podhala są niepokojące; istnieje nawet groźba nieprzystąpienia do rozgrywek. Klub ma jeszcze zaległości z poprzedniego sezonu, a i teraz nie może zamknąć budżetu.

– 30 kwietnia kluby otrzymały informacje, jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku licencyjnego i na z koniec czerwca miały być one rozpatrywane – informuje wiceprezes PZHL i szefowa PHL, Marta Zawadzka.– Kluby z Sosnowca i Torunia szybko uzupełniły brakujące dokumenty, ale Podhale ma poważne problemy. Działacze mają czas na ich uzupełnienie w przyszłym tygodniu, a pod jego koniec będzie ostateczna decyzja. Trudno czekać w nieskończoność, bo przecież chcielibyśmy już opublikować harmonogram rozgrywek.

Jeżeli Podhale się wycofa z rozgrywek, wówczas PHL będzie liczyła tylko 8 zespołów. Przypomnijmy, że w lutym działacze Stoczniowca Gdańsk podjęli decyzje o rozwiązaniu ekstraligowego zespołu seniorskiego.


Fot. Rafal Rusek / PressFocus

Komentarze