Zobacz
Do góry

Trener, dyrektor i sponsor w Unii

55-letni Słowak Roman Stantien został nowym trenerem drużyny z Oświęcimia, a funkcję dyrektora sportowego powierzono jednej z klubowych ikon, Waldemarowi Klisiakowi.

Sportowa spółka zyskała także sponsora tytularnego, firmę Re-Plast, która weszła do nazwy klubu – o tym wszystkim podczas konferencji prasowej poinformował prezes Unii, Paweł Kram.

W Oświęcimiu nikt nie ukrywa, że w następnym sezonie drużyna musi się znaleźć się w czołówce. Próbować walczyć o miejsce na podium.
Dobrze się stało, że stanowisko dyrektora sportowego objął Waldemar Klisiak, który już miał okazję pracować jako szkoleniowiec (Naprzód Janów). Wszystkie tajniki dyscypliny zna na wylot. Po Leszku Laszkiewiczu w JKH GKS Jastrzębiu oraz Wojciechu Tkaczu w Tauronie KGH GKS-ie Katowice to trzeci znany i utytułowany były reprezentant kraju, który będzie piastował ważną funkcję w klubie.

Wreszcie działacze zrozumieli, że to stanowisko nie jest tylko na pokaz. Że to dyrektor odpowiada głównie za zestawienie drużyny seniorów oraz koordynuje wszystkie poczynania szkoleniowe w klubie. Klisiak ma wiedzę, sporo pomysłów i może pomóc odrestaurować Re-Plast Unię w zbliżającym się sezonie.

Dufva w Katowicach!

Skończyła się też wreszcie opera mydlana dotycząca trenera. W portalach internetowych miejscowi dziennikarze prześcigali się w spekulacjach, kto będzie kierował zespołem. Przewijały się nazwiska byłego trenera Andrieja Sidorenki oraz Rosjan – Artura Okiabriowa oraz Kiryła Dwurieczeńskiego. Ostatecznie wybór padł na Romana Stantiena, dobrze znanego Klisiakowi, który swego czasu grał w Witkowicach, z kolei Słowak we Vsetinie. Stantien świętował z tym zespołem 5 razy mistrzostwo Czech, a ponadto z Duklą Trenczyn i Slovanem Bratysława sięgnął po mistrza Słowacji.

Słowak ma również bogate CV jako trener, bo samodzielnie prowadził Duklę Trenczyn, MHK Dubnicę i ostatnio HK Poprad, z którym dotarł do półfinału play-offu, przegrywając z Bańską Bystrzycą, późniejszym mistrzem Słowacji. Przez 4 lata był asystentem Milosza Rzihy (obecny selekcjoner Czech) w Slovanie Bratysława, który występował w KHL.

Asystentem Stantiena, jednocześnie odpowiadającym za szkolenie bramkarzy, będzie Michal Fikrt, który zakończył karierę sportową. Najpilniejszą potrzebą trenerskiego duetu oraz dyrektora Klisiaka jest skompletowanie silnej drużyny, która będzie zdolna nawiązać do bogatej sportowej tradycji Unii Dworów sprzed lat.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w hokej

 • „GieKSa” osłabiona, ale…

  Mikołaj Łopuski oraz Tomasz Skokan są po poważnych operacjach i do zespołu wrócą za kilka miesięcy.

  Włodzimierz Sowiński22 sierpnia 2019
 • Kłopoty – znak firmowy „Szarotek”

  Jarosław Różański, obecnie drugi trener, nie wyklucza powrotu na lód w razie sytuacji awaryjnej.

  Włodzimierz Sowiński20 sierpnia 2019
 • Powtórka z Czech

  Drużyna trenera Roberta Kalabera od zwycięstwa rozpoczęła występy w Pucharze Wyszehradzkim.

  Bogdan Nather16 sierpnia 2019
 • Wartościowe sprawdziany

  JKH GKS Jastrzębie bardzo poważnie podchodzi do meczów w Pucharze Wyszehradzkim, w którym jego rywalami oprócz KH GKS Katowice są mistrz...

  Bogdan Nather15 sierpnia 2019
 • Naprzód Janów. Czas na decyzje

  Hokeiści z Janowa wracają na ligowy szlak i nie zamierzają być dostarczycielami punktów.

  sow13 sierpnia 2019
 • Limit pecha wyczerpany?

  Tyski napastnik na pierwszych zajęciach upadł tak nieszczęśliwie, że złamał śródręcze i pewnie na lodzie pojawi się dopiero pod koniec września.

  Włodzimierz Sowiński6 sierpnia 2019
 • Hokej. To będzie nowe wyzwanie

  Polska reprezentacja pod szyldem Silesia Brackens wystąpi w rozgrywkach European Women's Hockey League.

  sow23 lipca 2019
 • JKH GKS Jastrzębie. Zaskakujący transfer

  Utalentowany napastnik Jakub Blanik opuścił JKH GKS Jastrzębie i podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec.

  BN17 lipca 2019
 • GKS Tychy. Rodzina się powiększa!

  Obrońcy tytułu sezon zainaugurują dwoma meczami na własnym lodzie w Lidze Mistrzów z Djurgarden Sztokholm oraz Alderem Mannheim.

  Włodzimierz Sowiński16 lipca 2019