Zobacz
Do góry

Trener, dyrektor i sponsor w Unii

55-letni Słowak Roman Stantien został nowym trenerem drużyny z Oświęcimia, a funkcję dyrektora sportowego powierzono jednej z klubowych ikon, Waldemarowi Klisiakowi.

Sportowa spółka zyskała także sponsora tytularnego, firmę Re-Plast, która weszła do nazwy klubu – o tym wszystkim podczas konferencji prasowej poinformował prezes Unii, Paweł Kram.

W Oświęcimiu nikt nie ukrywa, że w następnym sezonie drużyna musi się znaleźć się w czołówce. Próbować walczyć o miejsce na podium.
Dobrze się stało, że stanowisko dyrektora sportowego objął Waldemar Klisiak, który już miał okazję pracować jako szkoleniowiec (Naprzód Janów). Wszystkie tajniki dyscypliny zna na wylot. Po Leszku Laszkiewiczu w JKH GKS Jastrzębiu oraz Wojciechu Tkaczu w Tauronie KGH GKS-ie Katowice to trzeci znany i utytułowany były reprezentant kraju, który będzie piastował ważną funkcję w klubie.

Wreszcie działacze zrozumieli, że to stanowisko nie jest tylko na pokaz. Że to dyrektor odpowiada głównie za zestawienie drużyny seniorów oraz koordynuje wszystkie poczynania szkoleniowe w klubie. Klisiak ma wiedzę, sporo pomysłów i może pomóc odrestaurować Re-Plast Unię w zbliżającym się sezonie.

Dufva w Katowicach!

Skończyła się też wreszcie opera mydlana dotycząca trenera. W portalach internetowych miejscowi dziennikarze prześcigali się w spekulacjach, kto będzie kierował zespołem. Przewijały się nazwiska byłego trenera Andrieja Sidorenki oraz Rosjan – Artura Okiabriowa oraz Kiryła Dwurieczeńskiego. Ostatecznie wybór padł na Romana Stantiena, dobrze znanego Klisiakowi, który swego czasu grał w Witkowicach, z kolei Słowak we Vsetinie. Stantien świętował z tym zespołem 5 razy mistrzostwo Czech, a ponadto z Duklą Trenczyn i Slovanem Bratysława sięgnął po mistrza Słowacji.

Słowak ma również bogate CV jako trener, bo samodzielnie prowadził Duklę Trenczyn, MHK Dubnicę i ostatnio HK Poprad, z którym dotarł do półfinału play-offu, przegrywając z Bańską Bystrzycą, późniejszym mistrzem Słowacji. Przez 4 lata był asystentem Milosza Rzihy (obecny selekcjoner Czech) w Slovanie Bratysława, który występował w KHL.

Asystentem Stantiena, jednocześnie odpowiadającym za szkolenie bramkarzy, będzie Michal Fikrt, który zakończył karierę sportową. Najpilniejszą potrzebą trenerskiego duetu oraz dyrektora Klisiaka jest skompletowanie silnej drużyny, która będzie zdolna nawiązać do bogatej sportowej tradycji Unii Dworów sprzed lat.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w hokej

 • Calcoen: Wygrana z Polską to warunek podstawowy

  Rozmowa z Pieterem-Janem Calcoenem, belgijskim dziennikarzem Het Laatste Nieuws

  Krzysztof Brommer16 czerwca 2019
 • Przygotowania katowiczan do sezonu idą pełną parą. Będzie nowa jakość?

  Dzisiaj zawodnicy Tauronu GKS-u Katowice rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Pierwsza ich część potrwa 7 tygodni.

  sow3 czerwca 2019
 • Bogaci nie chcą biednych

  System rozgrywek o mistrzostwo świata w hokeju do zmiany. Czy stanie się to już w przyszłym roku? I w którym miejscu...

  Włodzimierz Sowiński30 maja 2019
 • Naprzód Janów. Szopiński u steru

  Trudno oczekiwać transferowych szaleństw, ale Naprzód Janów ma mieć solidne podstawy, a dominować ma w nim młodzież.

  sow29 maja 2019
 • I liga hokeja silniejsza i ciekawsza?

  Pomysł I ligi z obcokrajowcami bez limitu, forsowany przez prezesa związku, naszym zdaniem nie znajduje uzasadnienia w rzeczywistości.

  Włodzimierz Sowiński25 maja 2019
 • Tauron KH GKS Katowice. Podpisują kontrakty

  Patryk Krężołek, 20-letni utalentowany napastnik, postanowił przedłużyć pobyt w Tauronie KH GKS-ie Katowice i podpisał nowy, 3-letni kontrakt.

  sow23 maja 2019
 • Dufva w Katowicach!

  56-letni Risto Dufva, wielce doświadczony trener rodem z Finlandii, podpisał roczny kontakt z Tauronem KH GKS Katowice – poinformowało biuro prasowe...

  sow17 maja 2019
 • Długa kolejka po medale

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego Szwedzi oraz silna reprezentacja Rosji należą do głównych faworytów turnieju.

  Włodzimierz Sowiński10 maja 2019
 • Niezastąpiony duet

  Rafał Radziszewski i Damian Słaboń, dwaj wychowankowie, nie zamierzają rezygnować z gry i to jest dobra wiadomość do kibiców.

  Włodzimierz Sowiński9 maja 2019