Zobacz
Do góry

Trener, dyrektor i sponsor w Unii

55-letni Słowak Roman Stantien został nowym trenerem drużyny z Oświęcimia, a funkcję dyrektora sportowego powierzono jednej z klubowych ikon, Waldemarowi Klisiakowi.

Sportowa spółka zyskała także sponsora tytularnego, firmę Re-Plast, która weszła do nazwy klubu – o tym wszystkim podczas konferencji prasowej poinformował prezes Unii, Paweł Kram.

W Oświęcimiu nikt nie ukrywa, że w następnym sezonie drużyna musi się znaleźć się w czołówce. Próbować walczyć o miejsce na podium.
Dobrze się stało, że stanowisko dyrektora sportowego objął Waldemar Klisiak, który już miał okazję pracować jako szkoleniowiec (Naprzód Janów). Wszystkie tajniki dyscypliny zna na wylot. Po Leszku Laszkiewiczu w JKH GKS Jastrzębiu oraz Wojciechu Tkaczu w Tauronie KGH GKS-ie Katowice to trzeci znany i utytułowany były reprezentant kraju, który będzie piastował ważną funkcję w klubie.

Wreszcie działacze zrozumieli, że to stanowisko nie jest tylko na pokaz. Że to dyrektor odpowiada głównie za zestawienie drużyny seniorów oraz koordynuje wszystkie poczynania szkoleniowe w klubie. Klisiak ma wiedzę, sporo pomysłów i może pomóc odrestaurować Re-Plast Unię w zbliżającym się sezonie.

Dufva w Katowicach!

Skończyła się też wreszcie opera mydlana dotycząca trenera. W portalach internetowych miejscowi dziennikarze prześcigali się w spekulacjach, kto będzie kierował zespołem. Przewijały się nazwiska byłego trenera Andrieja Sidorenki oraz Rosjan – Artura Okiabriowa oraz Kiryła Dwurieczeńskiego. Ostatecznie wybór padł na Romana Stantiena, dobrze znanego Klisiakowi, który swego czasu grał w Witkowicach, z kolei Słowak we Vsetinie. Stantien świętował z tym zespołem 5 razy mistrzostwo Czech, a ponadto z Duklą Trenczyn i Slovanem Bratysława sięgnął po mistrza Słowacji.

Słowak ma również bogate CV jako trener, bo samodzielnie prowadził Duklę Trenczyn, MHK Dubnicę i ostatnio HK Poprad, z którym dotarł do półfinału play-offu, przegrywając z Bańską Bystrzycą, późniejszym mistrzem Słowacji. Przez 4 lata był asystentem Milosza Rzihy (obecny selekcjoner Czech) w Slovanie Bratysława, który występował w KHL.

Asystentem Stantiena, jednocześnie odpowiadającym za szkolenie bramkarzy, będzie Michal Fikrt, który zakończył karierę sportową. Najpilniejszą potrzebą trenerskiego duetu oraz dyrektora Klisiaka jest skompletowanie silnej drużyny, która będzie zdolna nawiązać do bogatej sportowej tradycji Unii Dworów sprzed lat.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze