I liga na celowniku Ruchu

Gdy w czwartek na Cichej obradowała Rada Nadzorcza Ruchu Chorzów S.A. i podejmowano ważne dla klubu decyzje – z prezesowania Ruchowi zrezygnował Janusz Paterman, zastąpił go dotychczasowy wiceprezes Jan Chrapek, a do zarządu klubu dokooptowany został pułkownik Zbigniew Piątek – po cichu po krótkich urlopach do zajęć wrócili piłkarze. Pierwsze zajęcia poprowadził trener Dariusz Fornalak, choć już bez asystenta Krzysztofa Warzychy, z którym działacze nie przedłużyli kończącej się z dniem ostatniego czerwca umowy. Gucio wróci więc do Grecji, a klub ze względu na oszczędności nie będzie szukał jego następcy. – Budżet na najbliższy sezon wstępnie określiliśmy na 4-5 milionów, ale może jeszcze go zredukujemy do 3 milionów. Będziemy łączyć stanowiska, sensownie ograniczać koszty, dalej się reorganizować i restrukturyzować, aby kub był w stanie sprawnie funkcjonować – tłumaczył Jan Chrapek, nowy sternik „Niebieskich”.

Sporo nieobecnych

W pierwszych treningach uczestniczyło 18 zawodników, wśród których znalazł się wracający z wypożyczenia Kacper Czajkowski. Nie było w tym gronie kontuzjowanych Miłosza Przybeckiego, Adriana Liberackiego i Mello oraz chorego Nikołaja Bankowa, a kilka dodatkowych dni urlopu otrzymał bramkarz Libor Hrdlicka, a te absencje mogą oznaczać pożegnanie z czternastokrotnymi mistrzami Polski. W gronie trenujących zabrakło też utalentowanej chorzowskiej młodzieży, gdyż Jakub Bielecki, Bartłomiej Kulejewski, Dominik Małkowski, Bartosz Nowakowski, Patryk Sikora, Paweł Starzyński i Bartłomiej Wdowik trenowali w tygodniu z drużyną juniorów przygotowującą się do barażów o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Przeciwnikiem 19-latków będzie Hetman Białystok, najlepszy zespół województwa podlaskiego. Pierwszy baraż zostanie rozegrany w sobotę (początek o 15.00) w Białymstoku. Rewanż w Chorzowie zaplanowano na środę (17.00) na głównej płycie stadionu przy ul. Cichej.

Budowa piętra

Nadal nic nie wiadomo o nowych zawodnikach, chorzowscy działacze stwierdzili, że decyzje są na razie wstrzymane, do czasu uzyskania przez Ruch licencji na grę w drugiej lidze – Komisja Licencyjna PZPN aplikacje drugoligowców będzie rozpatrywać w środę, 20 czerwca. – Naszym celem na teraz jest awans do I ligi i temu będą podporządkowane wszystkie działania. W II lidze nie będzie nas stać na zawodników ekstraklasowych. Dzisiaj ten dom musimy budować od podstaw. Mamy fundament, ale musimy to pierwsze piętro zbudować – wyznał Zdzisław Bik, przedstawiciel jednego z głównych akcjonariusz firmy Carbonex.

 

Kadra Ruchu na pierwszych zajęciach

Bramkarz: Kewin Paszek.
Obrońcy: Kacper Czajkowski, Gracjan Komarnicki, Hubert Kotus, Marcin Kowalczyk, Bojan Marković, Michał Rutkowski.
Pomocnicy: Mateusz Bogusz, Jakub Kowalski, Kamil Słoma, Miłosz Trojak, Maciej Urbańczyk, Michał Walski, Mateusz Zawal.
Napastnicy: Artur Balicki, Mateusz Majewski, Łukasz Siedlik, Paweł Wojciechowski.

Plan przygotowań „Niebieskich”

14.06.-02.07. – treningi na własnych obiektach

18.06. – badania wydolności i testy szybkości

23.06. – sparing (rywal do ustalenia)

25.06. – badania laboratoryjne

27.06. – sparing z Garbarnią Kraków (w Krakowie)

01.07. – sparing z Widzewem Łódź (w Chorzowie)

03.-11.07 – zgrupowanie w Kamieniu

08.07. – sparing z AS Monaco (w Myślenicach)

11.07. – sparing z Odrą Opole (w Kamieniu)

12-20.07. – treningi u siebie

14.07. – sparing z Pniówkiem Pawłowice (w Pawłowicach)

21/22.07. – pierwsza kolejka w II lidze

Komentarze