Jach wraca do Rakowa

Jarosław Jach został wypożyczony z Crystal Palace do Rakowa. Będzie występował w drużynie spod Jasnej Góry od 12 stycznia.


Stoper wraca do Rakowa po półrocznej przerwie. W poprzednim sezonie również został wypożyczony do ekipy spod Jasnej Góry. Ostatnie pół roku spędził w występującej w Eredivisie Fortunie Sittard, jednak nie przebił się do składu holenderskiej drużyny. Jach dzięki zmianie przepisów FIFA może występować w trzecim klubie (zaliczył występ w barwach Crystal Palace). Jeżeli zawodnik spełni pokładane w nim oczekiwania, to prawdopodobnie latem zostanie wykupiony z angielskiej drużyny. Nieoficjalnie wiadomo, że koszt potencjalnej transakcji ma wynieść pół miliona euro.

– Jestem podekscytowany powrotem do Rakowa i wiążę z nim spore nadzieje. Cieszę się, że tak szybko osiągnęliśmy porozumienie. To tylko pokazuje, że obie strony były zadowolone z tego, jak poprzednio przebiegała nasza współpraca. Wracam do drużyny, która pod każdym aspektem jest inna. Liczę, że nie straciłem zbyt wiele. Jedno jest pewne – aklimatyzacja przebiegnie błyskawicznie i wierzę, że będę kluczową postacią dla drużyny w drugiej części sezonu – powiedział obrońca za pośrednictwem strony klubowej.


Fot. Norbert Barczyk/PressFocus