Jedenastka „Sportu” 1. kolejki ekstraklasy!

1. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2023/2024. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Aleksander BOBEK – nota 7. LKS Łódź (bramkarz)

Nieczęsto zdarza się, żeby w naszej jedenastce znalazł się golkiper, który w debiucie w ekstraklasie puszcza trzy gole. Ale umówmy się, gdyby nie rewelacyjne interwencje 19-latka, łączni z obronionym karnym w wykonaniu Josue, to wygrana Legii byłaby znacznie bardziej okazała.

Patryk STĘPIŃSKI – nota 7. Widzew Łódź (obrońca)

Ten prawy obrońca w swoim 112 ekstraklasowym występie zdobył premierowego gola i to takiego, który odwrócił losy rywalizacji z Puszczą (na 2:1). Zdobył go po efektownym uderzeniu… lewą nogą.

Zoran ARSENIĆ – Nota 7. Raków Częstochowa (obrońca)

Lider formacji obronnej częstochowian rządził i dzielił w tyłach w efektownie wygranym meczu przez mistrza z „Jagą”.

Dawid ABRAMOWICZ – nota 7. Radomiak Radom (obrońca)

Z kolegami nie pozwolił na wiele ofensywnym graczom Górnika, a swoje – jak zwykle – dołożył z przodu. To po jego ofensywnej akcji padł pierwszy gola dla Radomiaka w Zabrzu.

John YEBOAH – nota 7. Raków Częstochowa (pomocnik)

To jego akcje nakręcały ofensywną grę częstochowian w starciu z białostocczanami. Miał swój udział przy golu numer 1 i 3.

Bartosz SLISZ – nota7. Legia Warszawa (pomocnik)

W drużynie Kosty Runjaicia zaczyna wyrastać na jednego z liderów drużyny. Dobry występ w rywalizacji z ŁKS ukoronował efektowną asystą przy trzecim trafieniu Tomasa Pekharta.

Bartosz NOWAK – nota 7. Raków Częstochowa (pomocnik)

Swoim trafieniem w sobotnim spotkaniu znowu przypomniał o sobie kibicom. Ci mocno na niego liczą w kolejnych grach, głównie tych w europejskich pucharach.

Bartłomiej PAWŁOWSKI – nota 7. Widzew Łódź (pomocnik)

Jak zwykle nakręcał ataki swojej drużyny w trudnym, ciekawym i emocjonującym starciu z beniaminkiem z Niepołomic. Spotkanie skończył z asystą.

Łukasz ZWOLIŃSKI – nota 8. Raków Częstochowa (napastnik)

Z przytupem wszedł do składu mistrza Polski. Dwa gole w meczu z Florą Tallin, dwa z Jagiellonią. Oby podobnie było i w środę w starciu z Karabachem Agdam!

Tomas PEKHART – nota 9. Legia Warszawa (napastnik)

Co za mecz w wykonaniu wieżowca z Czech! W potkaniu z ŁKS skompletował hat tricka, swojego pierwszego w ekstraklasie, choć cztery razy trafił w niej w jednym meczu z Zagłębiem w Lubinie w marcu 2021 roku.

Filip MARCHWIŃSKI – nota 8. Lech Poznań (napastnik)

Po raz pierwszy w ekstraklasie w jednym meczu dwa razy trafił do siatki rywala. W Gliwicach mogło być jeszcze lepiej, ale pod koniec I połowy piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek bramki Piasta.


Jedenastka „Sportu” 1. kolejki ekstraklasy

Bobek (ŁKS) 7

Stępiński (Widzew) 7, Arsenić (Raków) 7, Abramowicz (Radomiak) 7

Yeboah (Raków) 7, Slisz (Legia) 7, Nowak (Raków) 7, Pawłowski (Widzew) 7

Zwoliński (Raków) 8, Pekhart (Legia) 9, Marchwiński (Lech) 7


Czytaj także w kategorii EKSTRAKLASA


Na zdjęciu: Jedenastka „Sportu” 1. kolejki ekstraklasy ma także swoich bohaterów. Jednym z nich jest oczywiście Łukasz Zwoliński.

Fot. Grzegorz Misiak/PressFocus