Jedenastka „Sportu” 17. kolejki ekstraklasy!

17. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2022/2023. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Kacper TOBIASZ – nota 8. Legia Warszawa (bramkarz)

Zaproszenie do reprezentacji Polski – choć na mundialowej liście go nie będzie – najwyraźniej dało bramkarzowi Legii kopa. We Wrocławiu zachował czyste konto, notując kilka naprawdę doskonałych interwencji. Bez niego być może na Łazienkowską nie przyjechałby nawet 1 punkt.

Deian SORESCU – nota 7. Raków Częstochowa (obrońca)

Piłkarz meczu w Lubinie. Rumun otworzył wynik konfrontacji Rakowa z Zagłębiem ładnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Szymon MATUSZEK – nota 7. Miedź Legnica (obrońca)

Przesunięty na środek defensywy Miedzi świetnie spisał się na starych zabrzańskich śmieciach. Trafiając do siatki głową po rzucie rożnym mógł cieszyć się z pierwszego od 3 lat gola w ekstraklasie i wysokiego zwycięstwa – do zera! – beniaminka z Górnikiem.

Benedikt ZECH – nota 7. Pogoń Szczecin (obrońca)

Wybrany przez nas najlepszym zawodnikiem konfrontacji Radomiaka z Pogonią. Austriacki stoper trzymał poziom sportowy, a także… nerwy na wodzy, bo szastający kartkami arbiter akurat jego ominął.

Hubert MATYNIA – nota 7. Miedź Legnica (obrońca)

Lewy wahadłowy wyjechał z Zabrza bogatszy o 3 punkty dla Miedzi oraz – osobiście – 2 asysty, które zaliczył przy bramkach Szymona MatuszkaLuciano Narsingha.

Damian DĄBROWSKI – nota 7. Pogoń Szczecin (pomocnik)

Efektowne uderzenie z „16” rzutem na taśmę zapewniło Pogoni wygraną w Radomiu. Strzał kapitana szczecinian był niczym przedłużony karny, kropnął soczyście, nic nie robiąc sobie z obecności rywali.

Michał CHRAPEK – nota 7. Piast Gliwice (pomocnik)

Powrót do Trójmiasta mu posłużył, bo był najlepszym zawodnikiem Piasta w arcyważnym spotkaniu z Lechią, a jego zdobyta z zimną krwią bramka, poprzedzona ograniem trzech rywali, przypieczętowała fakt, iż to gliwiczanie – kosztem gdańszczan – spędzą zimową przerwę nad strefą spadkową. Mógł mieć nawet dublet – to po jego strzale w poprzeczkę „swojaka” zaliczył Duszan Kuciak.

Rafał WOLSKI – nota 8. Wisła Płock (pomocnik)

Mierzony strzał pod poprzeczkę przesądził o zwycięstwie „Nafciarzy” z Cracovią. Dla Wolskiego był to już gol nr 6 w tym sezonie.

Luciano NARSINGH – nota 7. Miedź Legnica (pomocnik)

To jego gol w Zabrzu, po technicznym uderzeniu wieńczący akcję Huberta Matyni, utorował beniaminkowi z Legnicy drogę do pierwszego w sezonie wyjazdowego triumfu.

Mikael ISHAK – nota 8. Lech Poznań (napastnik)

Podpisanie nowego kontraktu z „Kolejorzem” uczcił w najlepszy możliwy sposób – prowadząc zespół do wygranej w niełatwym spotkaniu w Białymstoku. Za sprawą jego „główki” po dograniu Radosława Murawskiego doprowadził do wyrównania, a w doliczonym czasie to jego podanie na
zwycięskiego gola zamienił Filip Szymczak.

Filip SZYMCZAK – nota 6. Lech Poznań (napastnik)

Tydzień wcześniej „za pięć dwunasta” dał Lechowi zwycięstwo z Koroną, a na Podlasiu powtórzył ten wyczyn. Sprytnym zwodem wywalczył sobie pozycję do strzału i trafił na 2:1. Sumiennie pracuje na to, by opinia kolejnego poznańskiego wonderkida mającego ruszyć w Europę nie była na wyrost.

JEDENASTKA „SPORTU”

Tobiasz (Legia) 8
Sorescu (Raków) 7, Matuszek (Miedź) 7, Zech (Pogoń) 7, Matynia (Miedź) 7
Narsingh (Miedź) 7, Dąbrowski (Pogoń) 7, Chrapek (Piast) 7, Wolski (Wisła) 8
Ishak (Lech) 8, Szymczak (Lech) 6


Fot. Tomasz Kudala/PressFocus