Jedenastka „Sportu” 17. kolejki ekstraklasy!

Za nami 17. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2018/2019. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

 

FRANTISZEK PLACH – nota 7. Piast Gliwice (bramkarz)

Fot. Łukasz Laskowski/PressFocus

Zatrzymał Pogoń, która w poprzednich 11 meczach zawsze strzelała gola, a wczoraj nie znalazła sposobu na słowackiego bramkarza Piasta. 26-latek zanotował kilka ważnych interwencji, broniąc m.in. dwa strzały Radosława Majewskiego.

MARTIN KONCZKOWSKI – nota 8. Piast Gliwice (obrońca)

Fot. Łukasz Laskowski/PressFocus

Nie dość, że „zamknął” przed szczecinianami swój sektor boiska, to jeszcze sam pomógł wypracować dwa gole dla Piasta. Przy pierwszym asystował, przy drugim – to jego podanie poprzedziło rzut karny, zamieniony na bramkę przez Aleksandara Sedlara.

PAWEŁ BOCHNIEWICZ – nota 7. Górnik Zabrze (obrońca)

Fot. Adam Starszyński/PressFocus

Pewny, silny, znakomicie grający głową stoper Górnika. Najskuteczniejszy z płockiej ekipy Ricardinho wiele sobie przy nim nie pograł.

MICHAŁ KOJ – nota 7. Górnik Zabrze (obrońca)

Fot. Adam Starszyński/PressFocus

Koj to pewniak w defensywie zabrzan, który nigdy się nie patyczkuje. Woli wyekspediować piłkę w trybuny niż narazić się na jej stratę. Potrafi przy tym, jeśli tylko nadarzy się okazja, uruchomić długim, celnym podaniem kolegów z przodu.

KAMIL ZAPOLNIK – nota 8. Górnik Zabrze (pomocnik)

Fot. Piotr Kucza/400mm

Odkrycie ostatnich gier ekipy Marcina Brosza. Pod koniec roku złapał dobrą formę, stając się jednym z liderów drużyny. Udanie zastąpił Szymona Żurkowskiego w roli prowadzącego akcje Górnika. W Płocku otwarł konto ligowych bramek w ekstraklasie.

TOMASZ JODŁOWIEC – nota 8. Piast Gliwice (pomocnik)

Fot. Norbert Barczyk/PressFocus

33-letni pomocnik potrzebował do tego ponad 300 występów w ekstraklasie, ale doczekał się pierwszego meczu, w którym zdobył dwie bramki. Bez zarzutu wywiązał się też ze swojej czarnej roboty, notując kilka wartościowych powrotów i odbiorów.

BARTŁOMIEJ PAWŁOWSKI – nota 8. Zagłębie Lubin (pomocnik)

Fot. Tomasz Folta/PressFocus

Strzelec dwóch bramek w Sosnowcu był bohaterem Zagłębia, tego z Lubina. Obrońcy beniaminka zupełnie nie radzili sobie z blond pomocnikiem „Miedziowych”. To był jego najlepszy występ w tym sezonie.

JESUS JIMENEZ – nota 8. Górnik Zabrze (pomocnik)

Fot. Norbert Barczyk/PressFocus

Dwie efektowne asysty mówią same za siebie. Jest już od kilku spotkań najpewniejszym punktem Górnika. Potrafi nie tylko dobrze dogrywać piłki, ale i sam zdobywać bramki.

HENRIK OJAMAA – nota 8. Miedź Legnica (pomocnik)

Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

27-letni Estończyk z bogatą przeszłością – grał w Anglii, Niemczech, Holandii, Finlandii, Szkocji, Norwegii, Austrii i Chorwacji – szybko znalazł język z „miedziowymi” kolegami, a teraz stał się ostoją legnickiego beniaminka.

IOGOR ANGULO – nota 9. Górnik Zabrze (napastnik)

Fot. Adam Starszyński/PressFocus

Najwyżej oceniony w tej kolejce piłkarz. Dwie przedniej urody bramki tylko jeszcze bardziej podkreślają jego siłę i znaczenie dla zespołu. Na Igora mogą w Zabrzu liczyć jak na Zawiszę Czarnego.

KAROL ŚWIDERSKI – nota 8. Jagiellonia Białystok (napastnik)

Fot. Maciej Gilewski/400mm

W Białymstoku strzelił swoją szóstą i siódmą bramkę w tym sezonie, dając najpierw wyrównanie swemu zespołowi, a potem wyprowadzając go na prowadzenie. „Świder” utrzymując taką dyspozycję może wiosną oczekiwać sprawdzianu w reprezentacji dowodzonej przez Jerzego Brzęczka.