Jedenastka „Sportu” 4. kolejki ekstraklasy!

4. kolejka rozgrywek ekstraklasy już za nami. Zobacz jak wygląda jedenastka „Sportu” 4. kolejki ekstraklasy 2023/2024 i jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

Jedenastka „Sportu” 4. kolejki ekstraklasy

Aleksander BOBEK – nota 8. ŁKS Łódź (bramkarz)

ŁKS przegrał derby Łodzi, ale on mógł patrzeć w lustro z wysoko podniesionym czołem. Obronił 5 z 6 celnych strzałów, trzy razy zatrzymał Pawłowskiego, a także Nunesa i Alvareza. Mógł się wykazać, koledzy z defensywy niezbyt mu pomagali.

Łukasz SOŁOWIEJ – nota 7. Puszcza Niepołomice (obrońca)

Rok temu z okładem był namawiany przez Adriana Siemieńca na powrót w rodzinne strony i grę dla III-ligowych rezerw Jagiellonii Białystok. W tym sezonie, w wieku blisko 35 lat, doczekał się debiutu w ekstraklasie, a w niedzielny wieczór – już drugiego w niej gola, strzelonego nie byle komu, bo Legii.

Rafał JANICKI – nota 8. Górnik Zabrze (obrońca)

Ojciec pierwszego w sezonie gola i zwycięstwa Górnika. W ostatnim kwadransie najpierw zablokował na linii bramkowej piłkę po strzale Jacka Podgórskiego, a następnie – w doliczonym czasie gry – skutecznym uderzeniem głową zamienił na 3 punkty dośrodkowanie Roberta Dadoka z rzutu rożnego.

Mateusz CICHOCKI – nota 7. Radomiak Radom (obrońca)

Pewny w tyłach i skuteczny w przodzie. Stoper Radomiaka w 27 minucie meczu w Szczecinie podwyższył na 2:0, głową wieńcząc dośrodkowanie Rafała Wolskiego z rzutu rożnego.

Bartłomiej PAWŁOWSKI – nota 8. Widzew Łódź (pomocnik)

Druga po Jordim Sanchezie najjaśniejsza postać łódzkiej świętej wojny. To on napędził kontratak zakończony złotym golem, notując asystę przy trafieniu Jordiego Sanchezah. Gdyby to ŁKS miał tego dnia w swoich szeregach Pawłowskiego, zapewne wynik derbów byłby inny.

Patryk DZICZEK – nota 8. Piast Gliwice (pomocnik)

Najlepszy piłkarz piątkowego hitu w Gliwicach między Piastem a Rakowem. Dał sygnał gospodarzom do natarcia, wykorzystując w 72 minucie rzut karny na wagę prowadzenia 1:0.

Tomasz SWĘDROWSKI – nota 7. Ruch Chorzów (pomocnik)

Zdobył kapitalną bramkę po uderzeniu zza pola karnego z powietrza, dzięki której Ruch remisował z Wartą 1:1. Szybko mógł dorzucić drugą, lecz nieznacznie przestrzelił, a w końcówce był bliski efektownej asysty na wagę pierwszej wyjazdowej wygranej beniaminka z Chorzowa,, lecz po jego dograniu obok słupka uderzył Daniel Szczepan.

Koki HINOKIO – nota 8. Stal Mielec (pomocnik)

Dwoma celnymi strzałami Japończyk pozwolił pomylić się Kacprowi Trelowskiemu i dzięki temu świętował dwa gole, prowadząc mielczan do przekonującego zwycięstwa ze Śląskiem Wrocław.

Paweł OLKOWSKI – nota 7. Górnik Zabrze (pomocnik)

Jeden z najjaśniejszych punktów Górnika w zwycięskim spotkaniu w Kielcach. Był bliski zdobycia bramki, gdy w I połowie uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego, ale Xavier Dziekoński zdołał odbić piłkę.

Jordi SANCHEZ – nota 9. Widzew Łódź (napastnik)

Bywa błyskotliwy, ale i denerwująco nonszalancki albo rozkojarzony. W derbach Łodzi był błyskotliwy. W końcówce pierwszej połowy trafił do siatki nawet 2-krotnie, lecz tego drugiego trafienia – choć fetowanego przez kibiców – ostatecznie nie uznali sędziowie.

Patryk MAKUCH – nota 8. Cracovia (napastnik)

Skompletował dublet, który przesądził o wygranej „Pasów” i pierwszej w sezonie porażce lubinian. Najpierw precyzyjnym strzałem zza „16” w krótki róg dał Cracovii prowadzenie, a podwyższył je głową po dośrodkowaniu Takuto Oshimy.