Jest pierwsza dymisja w Wiśle Kraków!

Towarzystwo Sportowe Wisła to klub wielosekcyjny, właściciel spółki piłkarskiej. W zarządzie TS zasiada Damian Dukat, który niedawno zrezygnował z funkcji wiceprezesa w spółce piłkarskiej. To głównie jemu był poświęcony ten odcinek „Superwizjera”.

W reportażu Dukat przedstawiony jest jako stadionowy chuligan, który potem stał się wiceprezesem. Dowiadujemy się m.in., że to on miał stać za atakiem na stadion Wisły, gdy w 2014 roku obiekt został ostrzelany przez race. Dukat broni się, że nie było go wtedy w Krakowie.

Dziś doszło do pierwszej (czy ostatniej?) rezygnacji w tej sprawie.

Oto list Pawła Gierasa:

„Pan

Ludwik Mięta-Mikołajewicz

Prezes Honorowy TS Wisła Kraków

Pan

Bogusław Nowak

Przewodniczący Rady TS Wisła Kraków

Szanowni Państwo

Członkowie Rady TS Wisła Kraków

Proszę o przyjęcie rezygnacji z członkostwa w Radzie Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków oraz funkcji Wiceprzewodniczącego tej Rady.

Decyzja ta dla mnie jako osoby, która rodzinnie i emocjonalnie jest związana od bardzo wielu lat jest trudna i niezwykle bolesna ale obecna sytuacja do jakiej doprowadziły – nieakceptowalne dla mnie działania obecnego zarządu TS Wisła Kraków nie pozostawia wyboru.

Działania te spowodowały zapaść wizerunkową Klubu, rujnują jego wspaniałą historię oraz mogą mieć nieobliczalne konsekwencje na przyszłość, czego osobiście  nie mogę i nie chcę afirmować.

Rolą Rady TS Wisła jest służenie radą Zarządowi Klubu. Obecny, pomimo sygnalizacji istnienia nieprawidłowości czy wręcz patologii nie podjął działań sanacyjnych a wszelkie uwagi i wątpliwości członków Rady w tym moje ignorował.

W tym stanie rzeczy nie jest możliwa z mojej strony dalsza współpraca z obecnym Zarządem TS Wisła Kraków.

Równocześnie chciałbym podziękować Panu Prezesowi, Panu Przewodniczącemu i Państwu za lata wspaniałej, będącej dla mnie zaszczytem  współpracy.

Mam nadzieję, że dla ukochanego  Klubu przyjdą lepsze czasy i NASZA Biała Gwiazda  rozbłyśnie  pełnym blaskiem.

Łączę wyrazy szacunku.

Paweł Gieras”

Komentarze