Kacper Kozłowski ponownie w Vitesse

Kacper Kozłowski został ponownie wypożyczony do holenderskiego Vitesse z Brighton & Hove Albion.


Dla 19-latka to druga przygoda w zespole z Eredivisie. Reprezentant Polski poprzedni sezon także spędził w barwach klubu z Arnhem.

Kolejne wypożyczenie

Na początku 2022 roku władze Brighton & Hove Albion zdecydowały się zainwestować w młodego pomocnika. Tym samym Kacper Kozłowski był bohaterem jednego z najdroższych transferów w historii ekstraklasy. Pogoń Szczecin dostała za swojego zawodnika ok. 11 milionów euro. Zaraz po przenosinach Polak został wysłany na wypożyczenie do belgijskiego Royale Union Saint-Gilloise, gdzie miał ograć się na wyższym poziomie niż ekstraklasa. Rzeczywistość okazała się jednak zbyt brutalna. Kozłowski spędził tam pół roku, ale nie pokazał się z na tyle dobrej strony, żeby zostać tam na dłużej.

W poprzednim sezonie występował w holenderskim Vitesse. Podczas 30 spotkań w barwach klubu z Arnhem, zanotował trzy trafienia i pięć asyst we wszystkich rozgrywkach. W większości z nich Kozłowski wychodził w pierwszym składzie i zbierał dobre recenzje za swoją grę. Jego zespół ukończył rozgrywki Eredivisie na 10. miejscu.

Dał sygnał

Ten dorobek nie okazał się jednak wystarczający, żeby dostał szansę pokazania się na angielskich boiskach, dlatego w nadchodzącym sezonie będzie mógł poprawić swój bilans w holenderskim klubie.

– Po poprzednim sezonie od razu zasygnalizowałem, że chciałbym dalej grać w piłkę nożną w Vitesse przez kolejny rok. Czuję się tu jak w domu, dzięki moim kolegom z drużyny, sztabowi i kibicom. Co najważniejsze zauważyłem, że mogę się tu bardzo dobrze rozwijać. Mam nadzieję, że w nowym sezonie ponownie podejmę dobre kroki na poziomie indywidualnym, ale także z zespołem – przyznał Kacper Kozłowski cytowany na oficjalnej stronie klubu.


Czytaj także w kategorii PIŁKA NOŻNA


Z Brighton jest związany umową do 30 czerwca 2026 roku. Do tej pory Polak nie zadebiutował w pierwszym zespole angielskiego klubu.


Na zdjęciu: Kacper Kozłowski prezentuje koszulkę swojego zespołu.

Fot. Pro Shots Photo Agency/SIPA USA/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.