Kamil Biliński zmienił klub. Roczny kontrakt w Sosnowcu!

Kamil Biliński został nowym napastnikiem Zagłębia Sosnowiec. 35-latek podpisał umowę z zespołem do czerwca przyszłego roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.


Kamil Biliński zmienił Podbeskidzie na Zagłębie

Nowy napastnik Zagłębia ma ogromne doświadczenie w Polsce, jak i w europejskiej piłce. Występował choćby w Żalgirisie Wilno czy Dinamie Buklareszt. Najbardziej był jednak znany z występów w polskich ligach. Ostatnie trzy i pół roku Biliński spędził w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Umowę podpisał w lutym 2020 roku i z miejsca stał się jedną z kluczowych postaci w zespole spod Klimczoka.

W barwach Podbeskidzia doświadczony napastnik zdobył 48 goli. Miało to miejsce w 106 występach. W dodatku 11 z nich strzelił w ekstraklasie. W ostatnim sezonie pierwszej ligi także nie próżnował. Wystąpił we wszystkich spotkaniach pierwszej ligi. Zdobył w nich 16 goli i zaliczył 5 asyst. Jego kontrakt z klubem z Bielska-Białej wygasał w czerwcu i nie został przedłużony. W Sosnowcu będzie miał do spełnienia ważną rolę.


Czytaj więcej o Zagłębiu Sosnowiec


Musi on zastąpić Szymona Sobczaka, który zamienił Zagłębie na Wisłę Kraków. Biliński więc nie będzie miał do realizacji prostego zadania. W końcu Sobczak był jednym z kluczowych zawodników sosnowiczan w ostatnich latach. Doświadczenie na arenie polskiej i międzynarodowej sprawia jednak, że Zagłębie może mieć sporo pożytku z nowego nabytku.


Fot. Zagłębie Sosnowiec


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.