Nowa miotła w Pawłowicach

W sezonie 2023/2024 drużynę Pniówka poprowadzi niespełna 43-letni Kamil Rakoczy, który w poniedziałek ma podpisać kontrakt.


Rozgrywki III grupy trzeciej ligi w sezonie 2022/2023 GKS Pniówek 74 Pawłowice zakończył na jedenastym miejscu w tabeli. W tym momencie zakończyła się misja Sławomira Szarego w charakterze trenera tej drużyny. Prawie 44-letni szkoleniowiec, który 7. lutego bieżącego roku zastąpił Jana Furlepę, wykonał postawione przed nim zadanie, utrzymując drużynę w 3. lidze.

Kto będzie następcą trenera Szarego? W jego buty wskoczy niespełna 43-letni Kamil Rakoczy. W dopiero co zakończonym sezonie prowadził Stal Brzeg (spadła do IV ligi), a wcześniej Polonię Bytom. Innym kandydatem do przejęcia sterów zespołu z Pawłowic był Łukasz Ganowicz, który przez dwa ostatnie lata prowadził Gwarka Tarnowskie Góry. 42-letni szkoleniowiec w sezonie 2023/2024 poprowadzi innego trzecioligowca, MKS Kluczbork. W tym klubie jako zawodnik Ganowicz występował sześć lat (2011-2017), gdy MKS występował w 2. lidze i na zapleczu ekstraklasy.

Przez pewien okres rozważano w Pniówku zatrudnienie 39-letniego Rolanda Buchały, który ostatnio pełnił funkcję asystenta trenera Martina Szeveli (Słowak w Polsce od 16 września 2019 roku do 1 lipca 2021 roku prowadził Zagłębie Lubin) w klubie Al-Adalah FC z Arabii Saudyjskiej.


Czytaj także:


Co się tyczy innych zmian w drużynie Pniówka, to w nadchodzącym sezonie w tym zespole nie będzie grał niespełna 21-letni pomocnik Dawid Wiciński. Piłkarz ma zamiar wyjechać na stałe do Wielkiej Brytanii. Najprawdopodobniej z kolegami pożegna się 34-letni napastnik Przemysław Brychlik. Po okresie wypożyczenia do GKS-u Tychy wróci niespełna 19-letni bramkarz Paweł Wolny, zaś Bartosz Gocyk będzie tylko trenerem bramkarzy.


Na zdjęciu: Kamil Rakoczy od poniedziałku będzie odpowiadał za wyniki Pniówka 74 Pawłowice.

Fot. Norbert Barczyk/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.