Zobacz
Do góry

Kasprzyk nie czuje urazy do Haynena

Bardzo szanuję Vitala Heynena i cieszę się, że jest z nami. Zmienił oblicze naszej siatkówki w tym sensie, że nie zamyka się w jednej „szóstce” – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Relacje między szefem siatkarskiej centrali a Vitalem Heynene, szkoleniowcem naszej reprezentacji, ostatnio nie były najlepsze. Kasprzyk miał za złe Belgowi, że ten opuścił drużynę przed meczem o brązowy medali w niedawnym turnieju finałowym Ligi Narodów w Chicago. Trener chciał jak najszybciej dołączyć do podopiecznych trenujących w tym czasie w Zakopanem i opuścił Chicago przed meczem o trzecie miejsce.

– Jesteśmy w dobrych relacjach i nie jest to zagrożone w jakikolwiek sposób. Sprawę nieporozumienia wyjaśniliśmy. Nie było w tym winy Vitala. To była kwestia braku komunikacji, ale i skutek nadmiaru pracy w ostatnim czasie, bo poza obiema reprezentacjami seniorskimi grały też cztery młodzieżowe, plażowicze mieli bardzo ważne turnieje w kontekście rankingu olimpijskiego – powiedział Kasprzyk, który przyznał, że Heynena ceni przede wszystkim za szczerość.

– Też taki jestem, więc tutaj się rozumiemy. Jak mamy coś do powiedzenia, to sobie to wyjaśnimy i nie mamy urazy. A wady? Każdy ma jakieś… Może to, że lubi często zmieniać decyzje. Wyniki go jednak jak najbardziej bronią. Poza tym cieszę się, że są te zmiany, bo reprezentacja to żywy organizm, grupa kilkunastu młodych ludzi. Oni są przyjaciółmi, wspierają się. Na tę atmosferę na pewno duży wpływ ma trener – wyjaśnił Kasprzyk.

W sobotę oficjalny debiut w biało-czerwonych barwach zaliczył Leon. Zagrał w dwóch pierwszych setach. Nic wielkiego jednak nie pokazał, zepsuł choćby sześć z ośmiu zagrywek. Za to kilka jego ataków wywołało aplauz na trybunach. – Trema debiutanta być może dała o sobie znać przy serwisie. Może trochę za bardzo chciał się pokazać. W innych elementach się raczej nie mylił. Zagrał dobrze, przyzwoicie. Wilfredo wkomponował się w zespół, potencjał jest. Ale tu gra drużyna, a nie jeden Leon. Na pewno jest on wartością dodaną tej ekipy – podkreślił.
Przypomnijmy, że Holendrzy będą grupowymi rywalami biało-czerwonych we wrześniowych mistrzostwach Europy. – Jest jeszcze dużo czasu do tej imprezy. Będą za to powtarzał, że dla nas i dla trenera najważniejszy jest sierpniowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk – powiedział Kasprzyk.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w siatkówka

 • Heynen: Nie mówmy o klątwie!

  Trener Vital Heynen nie boi się składać odważnych deklaracji, dlatego poszedł tropem legendarnego Huberta Jerzego Wagnera sprzed 43 lat, którego „interesowało...

  Włodzimierz Sowiński17 sierpnia 2019
 • Leon: W igrzyskach zagramy wielkie mecze

  Rozmowa z Wilfredo Leonem, przyjmującym reprezentacji Polski.

  Redakcja15 sierpnia 2019
 • Muzaj: Niech rywale się nas boją!

  Rozmowa z Maciejem Muzajem, atakującym reprezentacji Polski.

  Redakcja15 sierpnia 2019
 • Nowakowski twierdzi, że nie było zbyt trudno

  Tegoroczne kwalifikacje były łatwiejsze niż się spodziewałem - wyznał szczerze Piotr Nowakowski, środkowy reprezentacji Polski.

  Redakcja14 sierpnia 2019
 • Krótki odpoczynek i do pracy

  Będą zmiany w składzie – zapowiada Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki siatkowej. Za dwa tygodnie biało-czerwoni rozpoczną przygotowania do mistrzostw...

  mic12 sierpnia 2019
 • Jastrzębski Węgiel. Rąk będzie brakować

  Za dwa tygodnie Jastrzębski Węgiel, w mocno okrojonym składzie, rozpocznie przygotowania do sezonu.

  Jakub Kubielas12 sierpnia 2019
 • Witajcie w Tokio!

  Po raz piąty z rzędu i dziesiąty w historii biało-czerwoni zagrają w igrzyskach olimpijskich.

  Redakcja11 sierpnia 2019
 • Francuzi zapędzeni w kozi róg!

  To było niebywałe spotkanie biało-czerwonych przeciwko Francji w drugim dniu turnieju kwalifikacji olimpijskiej w Gdańsku. Polscy siatkarze w 83 min rozprawili...

  Redakcja10 sierpnia 2019
 • Wstęp przed koncertem!

  Spotkanie z mistrzami Afryki to było zaledwie preludium przed najważniejszymi występami. Krok do Tokio został zrobiony, ale potrzeba jeszcze dwa!

  Redakcja9 sierpnia 2019