Kibice wracają na Ludowy, by dodać energii piłkarzom

Po 231 dniach na stadionie w Sosnowcu znów pojawią się kibice.


Od poniedziałku kibice Zagłębia mogą nabywać wejściówki na sobotni mecz z GKS-em 1962 Jastrzębie.

Na Stadionie Ludowym zostanie udostępnionych 25 procent pojemności obiektu. To około 1200 miejsc przy zachowaniu stref związanych ze specjalnym reżimem sanitarnym. Wprawdzie sosnowiczanie w tym sezonie nie rozpieszczają swoich fanów, ale po tak długiej przerwie wszystkie dostępne miejsca powinny być zajęte. Wczoraj przed południem sprzedanych było już nieco ponad 500 wejściówek.

– Bilety na mecz z GKS  można kupować wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy www.bilety.zaglebie.eu – informuje Jerzy Mucha, rzecznik prasowy sosnowieckiego klubu. Bilet normalny ma trybunę krytą kosztuje 40 zł, z kolei ulgowy 20 zł. Natomiast cena wejściówek na trybunę otwartą to odpowiednio 20 zł i 10 zł. – Dzieci znajdujące się pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych do lat 6 włącznie wchodzą za darmo – dodaje Mucha.

Dla sosnowiczan, którzy wciąż drżą o ligowy byt sobotnie starcie będzie dopiero czwartym meczem w tym sezonie gdy na Ludowym będą mogli liczyć na doping swoich fanów. Z trzech rozegranych spotkań dwa zakończyły się efektownymi zwycięstwami 3:0, a raz, w starciu z ŁKS-em sosnowiczanie musieli uznać wyższość rywali. Oba zwycięstwa – nad GKS-em Tychy i Sandecją Nowy Sącz – miały miejsce gdy szkoleniowcem był jeszcze Krzysztof Dębek. Zagłębie postawiło się także ŁKS-owi, ulegając 1:2 po zaciętym spotkaniu.

W sobotę sosnowiczan interesuje tylko zwycięstwo. Byłby to pierwszy triumf, po którym trener Kazimierz Moskal mógłby cieszyć się z kompletu punktów wraz z kibicami.

Zagłębie przegrało cztery ostatnie mecze, w tym dwa rozgrywane na Stadionie Ludowym. Kolejna porażka przy ewentualnym zwycięstwie zamykającego tabelę GKS-u Bełchatów sprawi, że zespół z Sosnowca zostanie „czerwoną latarnią” ligi.

Zagłębiu potrzebny jest impuls. Do rozegrania zostały tylko i aż cztery mecze. Patrząc na ostatnie dokonania to piłkarze z Sosnowca pewnie chcieliby aby sezon już się zakończył. Bełchatowianie ostatnio także przegrywają, ale wystarczy, że w końcu odpalą…

Na Ludowym liczą jednak, że to Zagłębie w końcu odpali. Kiedy jak nie w meczu z udziałem własnych kibiców…


Fot. Marcin Bulanda/PressFocus