Kolejna porażka polskich siatkarek

W 14. kolejce Ligi Narodów polskie siatkarki przegrały z reprezentacją Chin 0:3.

Dla Chinek był to bardzo ważny mecz. W starciu z Polkami musiały zdobyć komplet punktów, aby liczyć się w walce o awans.

Niespodziewanie dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane. Podopieczne Nawrockiego grały bardzo dobrze, jednak ostatecznie w obu setach lepsze były rywalki.

W trzecim secie pojawił się problem z przełamaniem bloku Azjatek. Chinki wypracowały sobie przewagę i wygrały ostatniego seta z dużą przewagą.

Była to 10. porażka Polek podczas tego turnieju. W niedzielę Biało-czerwone rozegrają ostatni mecz. Zmierzą się w nim z Rosją.

Chiny – Polska 3:0 (26:24, 25:22, 25:16)

Chiny: Wang Yuanyuan, Gong Xiangyu, Zhang Changning, Yuan Xinyue, Yao Di, Li Yingying, Wang Mengjie (libero) oraz Li Lin (libero).

Polska: Wenerska, Łukasik, Alagierska, Stysiak, Efimienko, Łukasik, Górecka, Stenzel (libero) oraz Nowicka, Czyrniańska, Jagła (libero)