Kolejny odchodzi. Paweł Frelik trafił do Widzewa

W zespole mistrza Polski doszło do zmian w sztabie. W najbliższych dniach zapewne poznamy jego nowy członków. Wiadomo jednak, że z klubem pożegnał się Paweł Frelik odpowiedzialny za trening mentalny.


Frelik odchodzi po siedmiu latach

Zmiana w sztabie mistrza Polski jest zaskakująca. W końcu dotychczasowy trener mentalny w klubie pracował praktycznie od momentu, gdy związał się z nim Marek Papszun. W przypadku Frelika w zasadzie nic nie wskazywało na to, by trener miał opuścić dotychczasowe stanowisko.

Mimo to, po siedmiu latach współpracy zdecydował się na zmianę otoczenia. Po pojawieniu się informacji o jego odejściu z Rakowa wiele osób wskazywało, że może on pójść za trenerem Papszunem, który jak sam wspomina otrzymuje oferty z innych klubów. Nic bardziej mylnego. Frelik podpisał umowę z łódzkim Widzewem.


Czytaj więcej o Rakowie


Zmian będzie więcej?

Dla trenera mentalnego jest to ciekawy wybór. Podpisał w końcu umowę z dużym klubem, będzie współpracował z utalentowanym trenerem, a sam może mieć bardzo dużo pracy do wykonania. W końcu runda wiosenna w wykonaniu zespołu z Łodzi była wręcz katastrofalna. Widzew więc skorzysta na umiejętnościach Frelika.

Raków więc czekają także zmiany w sztabie szkoleniowym. Dawid Szwarga zapewne dokona kilku ciekawych korekt. Nie ma na ten moment informacji, by pozostali asystenci, trenerzy bramkarzy czy sztab medyczny miał się zmienić. Plotki głoszą, że do sztabu mistrza Polski mają dołączyć Tomasz Włodarek z GKS-u Katowice, który dołączyłby do swojego brata Łukasza oraz Jakub Dziółka.

Ten drugi do niedawna był pierwszym trenerem Skry Częstochowa, która w zakończonym sezonie spadła do II ligi. Czy tak będzie dowiemy się w ciągu najbliższych dni. W końcu mistrz Polski rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 19 czerwca.


Fot. Łukasz Sobala/Pressfocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.