Pracę czas zacząć. Dawid Szwarga przed trudnym wzywaniem

W poniedziałek piłkarze Rakowa pod okiem Dawida Szwargi rozpoczną przygotowania do najprawdopodobniej najcięższego sezonu w ostatnich latach.


Kilka ciekawych ruchów

Częstochowianie nie próżnowali w ostatnich tygodniach. Gdy zespół odpoczywał (nie licząc zawodników powołanych do reprezentacji), to dział sportowy poszukiwał wzmocnień do zespołu. Raków dla przykładu zakontraktował Maxime Domingueza czy Łukasza Zwolińskiego. Mistrzowie Polski włączyli tryb oszczędzania. Podpisywali umowy z zawodnikami, których kontrakty kończyły się 30 czerwca. Poniedziałkowe przygotowania mogą więc ruszyć pełną parą.

Trzeba jednak przyznać – Raków czeka trudny sezon. Będzie on ciężki pod wieloma względami. Częstochowianie po raz pierwszy zagrają w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Misja jest w teorii straceńcza, ale nie takie przypadki widywaliśmy już w przeszłości. Dlatego 20 czerwca prawdopodobnie poznamy odpowiedź, czy częstochowianie mają szansę na drugą rundę, czy też nie.


Czytaj więcej o Rakowie


Szwarga, czyli nowe rozdanie

Do przygotowań do nowego sezonu przystąpią wraz z nowym trenerem, Dawidem Szwargą. Dla młodego szkoleniowca będzie to nie lada wyzwanie. Stąd też jego komunikacja medialna w pierwszych miesiącach pracy będzie bardzo ograniczona. Szwarga prawdopodobnie poza konferencjami oraz spotkaniem przedsezonowym z dziennikarzami nie będzie się w ogóle udzielał.

Powód jest prosty. Szwarga bierze na siebie odpowiedzialność za wynik. Ponadto będzie tym, który zastąpi Marka Papszuna, a więc będzie do niego co rusz porównywany pod każdym względem. Nowy szkoleniowiec Rakowa zdaje sobie doskonale sprawę z tego. Stąd też w najdrobniejszych szczegółach przygotował już plan zgrupowania i treningów. Mogą czekać go jednak niespodzianki. Nadal nie wiadomo, czy z zespołem zostanie jego kapitan.


Fot. Jakub Ziemianin/Raków Częstochowa


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.